Jak to vidím po přechodu (na full-time)

V posledním roce jsem na pražských scénách na Žižkově a na Florenci hrál v dvojroli – student-stážista. Po skoro 20 letech povinných i nepovinných školních docházek pak došlo v červnu u státnic na lámání chleba, což nakonec znamenalo pomyslnou tečku za mou „kariérou“ studenta. A tak jsem se KPMG upsal naplno. Jaký byl můj "nový začátek"?

Změna je život!

Dá se říct, že změn nastalo opravdu hodně. Odzvonilo x-měsíčním prázdninám. Do práce chodím každý den, ale zas si nemusím podle ničeho ladit rozvrh. A taky jsem si konečně pořádně uvědomil, kolik slev pro studenty existuje. Zase na druhou stranu jsem dostal i já právo na bezplatný firemní tarif. A tak bych mohl pokračovat dál…

Změny? Jaké změny?

Důležíté je, že „praktická část“ mé forenzní práce se s přechodem ze stáže na full-tim vlastně vůbec nezměnila, což vidím jako plus. Je to dané také tím, že už jako KIP, jak stážistům u nás říkáme, jsem se u nás cítil jako plnohodnotný člen našeho oddělení(čka), a tím i týmu na projektech.

KPMG Internship Programme – škola života

Porovnání doby KIPové oproti té full-timové je tedy v pracovní rovině relativně jednoduché, protože změny jsou malinké. Především z toho ale plyne, že projít si KPMG Internship Programem má jednu velkou výhodu – pokud všechno klapne, tak jak má, může pak člověk jít někam, kde už lidi, prostředí i práci dobře zná. Odpadá tak mnohdy stresující fáze hledání první práce hned po škole i následné rozkoukávání.

Jak tenhle přechod vnímali jiní exKIPové? Se svými pocity se podělili třeba Michal z risku nebo Marek z auditu. Pokud by sis roli KIPa chtěl zkusit, tak více info je tady a na pozice můžeš mrknout sem.