Zpět na články

Jak si dělám doktorát při práci v KPMG

Ne vždy je jednoduché, a hlavně možné skloubit studium s prací. Proto ti přináším informace o možnostech v KPMG. Pokud zrovna doděláváš magistra a chceš pokračovat ve studiích, třeba jako doktorand, a nevíš, jestli to při práci jde.

Z vlastní zkušenosti totiž vím, že u nás se nejen kreativitě, ale ani sebevzdělání meze nekladou. Už třetím rokem jsem doktorandem na katedře finančního práva, takže kromě psaní článků na blog si občas střihnu i článek do odborného periodika. Kromě toho vedu každý semestr jeden seminář, můžeš mě proto potkat i za katedrou. Časově to je samozřejmě trochu náročnější, ale není problém se v práci domluvit a skloubit plnění jak pracovních, tak studijních povinností.

I na magistru to jde

Kolegyně z advokátní kanceláře se vydala jinou cestou. Místo doktorského studia zahájila navazující magisterské studium ekonomie. Kolega z daní si zase k VŠE přibral ve třeťáku práva a zbývají mu ještě dva roky, než bude Mgr. Ing.

Dokonce se u nás ve firmě najdou i kolegové a kolegyně, kteří skloubili práci se svým bakalářským studiem, jako třeba Ivča. Její příběh si můžeš přečíst zde.

Jak to všechno zvládáme?

Pokud u nás začneš pracovat, nemusíš se bát, že by byla už jen práce, práce a stále jen práce. Je tu samozřejmě i mnoho příležitostí neformálně se s kolegy pobavit v hubu a na terase nebo s nimi vyběhnout podél Labe. Ale o tom až v dalším příspěvku.

Navíc nejsme žádní superlidé, kteří nepotřebují spát. Díky přesčasové politice KPMG se to dá vše krásně zvládnout. Napracuješ si pár hodin a vezmeš si den, dva volno, ve kterých napíšeš článek, zajdeš bádat do knihovny nebo se na fakultě zaposloucháš do přednášek.

KPMG vzdělává

Vstřícnost KPMG k dalšímu vzdělávání má více důvodů. Jedním z nich je také to, že ve spolupráci s VŠE otevřela před dvěma lety nový MBA program Data & Analytics for Business Management. Pak přidala i magisterský program Data a analytika pro business. Sama totiž nejlíp ví, jak je vzdělání důležité.

Ať už jsi nadšenec do dalšího vzdělávání, nebo se chceš věnovat pouze práci, jsi tu na správné adrese. Mrkni, jaké volné pozice zrovna máme a neváhej se k nám přidat.

Volné pozice