Jak se z ambasadora stal zaměstnanec KPMG

Kdo je a co dělá ambasador? Jak se z ambasadora stane zaměstnanec KPMG? O auditu a světě financí jsem nikdy nesnila, a přesto jsem tady. Jaká cesta k tomu vedla? Čti a dozvíš se více!

Plány, plány, plány…

Má vysněná kariéra směřovala spíše do sféry policie a krimi. Po neúspěšném absolvování přijímacích zkoušek na Policejní akademii jsem nakonec chtěla k policii prokličkovat skrze ekonomické obory, a to absolvováním oboru finance.

Do 4. ročníku studia na ekonomické fakultě jsem se striktně držela vytyčeného cíle. Pak se ale něco stalo. Díky své spolužačce jsem se dozvěděla o volné pozici ambasadora KPMG pro ostravskou Vysokou školu báňskou. Váhala jsem. Čeká mě poslední a zároveň nejdůležitější ročník studia na VŠ. Zvládla bych studium, psaní diplomky a zároveň zastávat pozici ambasadora? Nakonec zvítězil můj masochistický duch a řekla jsem si, že jdu do toho! CV odesláno. Začátkem června minulého roku mě čekalo v pražské pobočce malé povídání (výběrko). A ono to vyšlo!

Práce ambasadora

V září mě čekala další návštěva Prahy zahrnující focení a mini školení ohledně náplně práce ambasadora. V období od září do června jsem komunikovala zejména s HR a marketingovým oddělením. Hlavní náplní práce bylo například refreshování propagačních materiálů na univerzitních nástěnkách, sdílení událostí, které pořádá KPMG ve studentských skupinách či pomoc při organizaci profesních workshopů. Díky téměř neustálému kontaktu s lidmi z firmy jsem měla možnost je poznat a popovídat si o tom, jak to ve firmě chodí a jak fungují jednotlivá oddělení.

Co dál?

Začátek února letošního roku. Termín odevzdání diplomky se blíží a s ním mimo jiné začíná hlavní náborová sezóna společnosti. Tehdy jsem už moc neváhala a nějak automaticky poslala CV na personální.

Nakonec všechno dobře dopadlo. Výběrko i státnice. Do KPMG jsem nastoupila s příchodem nové auditní sezóny, proto máš jedinečnou šanci si jako já užít dlouhé volno a nabrat sílu do nového zaměstnání. Teď, po 5 týdenním školení, kterým musí projít všichni nováčci, čekám na nové zkušenosti na zakázkách. A o těch se tu brzo dočteš!

____________________________________

Nebudu ti nic nalhávat, výběr nových zaměstnanců KPMG určitě nepodceňuje a dává si záležet. Na stránkách se můžeš dočíst o všech částech výběrka, které tě neminou. Pro ty, kteří by se chtěli připravit hned na první kolo testování tu je naše appka Test2Job.