Jak probíhaly přípravy na finále KICC v Malajsii?

Na globální finále KPMG International Case Competition (KICC) se do Kuala Lumpur sjelo celkem 88 soutěžících, kteří se úspěšně probojovali do finiše z celkového počtu 20 000 přihlášených. I když se český tým neprobojoval do finální trojky, už vůbec účast na finále je obrovským úspěchem, za kterým je velká dřina.

Filip Rýzner, Karina Gabrielová, Matěj Mudroch jsou studenti Vysoké školy ekonomické v Praze a Michal Říha je studentem Vysoké školy chemicko-technologické v Praze. Všichni členové týmu se dali se dohromady jenom kvůli soutěži. Po národním kole si je vzal do parády manažer z auditu Ryan Puska, který týmu pomáhal vylepšit strategii, předával tipy, jak úspěšně prezentovat řešení nebo na co si dát pozor.

Jak probíhalo koučování?

"Ryan se nám hodně věnoval. Tréninky probíhaly většinou dost pozdě večer, to ale neměnilo nic na Ryanově nadšení a zápalu do věcí, které nás učil. I když jsem na poslední trénink dorazil po třech očkování proti vzteklině, žloutence a břišnímu tyfu, Ryan nás dokázal udržet v pozoru skoro 6 hodin v kuse a pomohl nám vymyslet pitch, který nás, doufejme, dostane co nejdál," vysvětluje Michal. 

O tom, že byla příprava na globální finále intenzivní dřina, asi nikdo nepochybuje. "Nejvíce jsme museli zapracovat na efektivitě řešení case studies - 3 hodiny je na vyřešení komplexních problémů a sestavení prezentace velmi krátká doba. A tak jsme se snažili zlepšovat v identifikaci a prioritizaci těch nejdůležitějších otázek, jejichž vyřešení má na výsledek největší dopad." dodává Matěj Mudroch, další z členů týmu.

Karina Gabrielová, jediná žena ve vítězném týmu, nám zase prozradila, na co se před odletem nejvíc těšila: "Hlavně na tu spoustu chytrých a šikovných lidí z celého světa, které budeme mít šanci poznat. Podle programu nás čeká hned několik společných večeří a mejdanů včetně "KICC festivalu". Vedle toho bude rozhodně stát za to hlavní program, kdy budeme řešit dvě až tři případovky a pak prezentovat před mezinárodní porotou. Lepší přípravu na budoucí kariéru si lze asi těžko představit."

Finále je teď v plném proudu! Český tým se bohužel do finálové trojky neprobojoval, ale hlavu nevěsí! "V rámci přípravy jsme udělali maximum, které bylo s přihlédnutím k časovému vytížení členů týmu možné. Naprosto klíčová v tomto ohledu byla podpora KPMG a našeho kouče Ryana. Věřím, že jsme si dovednosti zlepšili a stmelili tým. Do Malajsie jsme přijeli jako kvalitně připravená skupina přátel odhodlaná bojovat!“

Informace z první ruky

Jestli chceš vědět, jak celé finále probíhá a jak si český tým užívá nejen oficiální část programu, sleduj @kpmg_cz na Instagramu. Tomáš z HR, Ryan a český tým nás pravidelně zásobují těmi nejnovějšími informacemi z místa dění.