Jak na online testy?

Uvažuješ nad zasláním přihlášky do KPMG a chceš se na výběrko pořádně připravit? V tom případě ti nabízíme malý tahák, jak uspět u našich online testů.

Čeština je základ

Výkonnostní online testy jsou součástí výběrového řízení v oddělení Auditu, Daní, Risk Consultingu, Management Consultingu a Deal Advisory. Jelikož je u nás nutná znalost češtiny, jsou i testy v českém jazyce. Jakmile projevíš zájem o konkrétní pozici a zašleš nám svůj životopis, pošleme ti emailem instrukce k vyplnění testů. Můžeš je vyplnit z pohodlí doma, ve školní knihovně nebo třeba během zahraničního pobytu.

Jak je to s tím zrádným časem?

Test obsahuje části zaměřené na analytické a logické myšlení, angličtinu a pracovní chování. Celý test je nutné absolvovat najednou. Během každé části se ti zobrazí zbývající čas, což pro někoho může být stresující. Nezoufej však, test je koncipován tak, že není možné stihnout vyřešit všechny zadané úkoly včas. Pokud si s některou úlohou nevíš rady, netrap se tím a pokračuj k další. Spoléhej se na vlastní úsudek a zbytečně netipuj a nehádej. Během testu využiješ papír, tužku a kalkulačku. Před každou částí si navíc projdeš ukázkové příklady, které tě připraví na ostrý test.

Ukaž nám, kdo jsi

V oddílu zaměřeném na pracovní chování nejsou žádné odpovědi klasifikovány jako správné ani špatné. Snažíme se pouze vytvořit si přibližný profil tvé motivace a osobnostních charakteristik. Jak moc se shoduje s realitou si ověříme až během našeho osobního setkání.

Otestuj se třeba v tramvaji

Pokud si testy chceš vyzkoušet nanečisto, není nic snazšího než si stáhnout bezplatnou appku Test2Job, kterou najdeš na AppStore nebo Google Play. Zdejší testy jsou však pouze ilustrační, nespoléhej tedy na to, že u reálných testů narazíš na podobná zadání. Skutečné testy nanečisto si můžeš přijít vyzkoušet na některý z našich workshopů, které pořádáme v Praze, Brně nebo v Ostravě. Pokud u těchto testů zaválíš, máš první část výběrka úspěšně za sebou, pokud se napoprvé nezadaří, tvůj výsledek smažeme a příště to můžeš zkusit znovu s čistým štítem.

Jak vidíš, není se čeho bát, proto si prohlédni naši aktuální nabídku volných pozic a dej nám o sobě vědět!