Zpět na články

Jak jsem začala dělat valuace v KPMG

Je to už rok, co pracuji v malém, momentálně čtyřčlenném týmu úžasných lidí v Risk Consultingu. Za ten rok jsem se toho neskutečně moc naučila a zároveň se díky skvělé atmosféře hodně nasmála. :)

Jak to celé začalo?

Kdyby mi někdo před pár lety řekl, že budu pracovat v KPMG v Praze, asi bych mu odpověděla, že se zbláznil. Ale jsem tu a za to jsem nesmírně vděčná. Už během vysoké školy jsem se začala věnovat oceňování nemovitostí, potom jsem vystudovala kurz na oceňování nemovitostí na ÚSI v Brně. Nemovitosti mě bavily a vždy budou, ale pořád mě to jako absolventa ekonomického směru táhlo od projektové dokumentace spíš k účetním výkazům. A protože jsem evidentně milovník kurzů, nastoupila jsem na kurz oceňování podniků na IOM VŠE v Praze. Potom už to netrvalo dlouho… Dozvěděla jsem o volné pozici v Risk Consultingu KPMG, která mi přišla jako pro mě stvořená, protože je v ní kombinace všeho, v čem se chci rozvíjet – oceňování nemovitostí, podniků i účetnictví. 

Výběrko bylo rychlé

Splnila jsem testy, prošla prvním kolem pohovoru s krátkou case study a v druhém kole už byl jen formální pohovor s partnerem, kde jsem se dozvěděla podmínky, za jakých mohu nastoupit. Následovalo stejně rychlé stěhování z Brna do Prahy.

A čím přesně se náš tým zabývá?

Důležitou náplní je podpora auditních týmů. Kolegové z auditu nám předkládají ocenění k revizi, my se vyjadřujeme k metodice i k výsledné hodnotě. Další částí naší práce je zpracování samostatného ocenění např. pro účely PPA, případně jiné poradenství v oblasti valuací nebo účetních transakcí. Máme v týmu i kolegyni (můžeš se s ní seznámit tady), která je guru rovněž na konsolidace, takže i takové projekty řešíme. Kromě skvělého a přátelského kolektivu mám na této práci ráda také to, že se pořád učím něco nového a každý úkol je pro mě nová výzva.

Jestli tě baví valuace a účetnictví a máš chuť se dál rozvíjet, zrovna máme v našem mini-týmu v Risk Consultingu jedno volné místečko a už se těšíme, až ho někdo zaplní. 

Volné pozice