Homeoffice sezóna v auditu

Letošní koronavirová doba přinesla řadu změn do mnoha oblastí a naše auditní sezóna nebyla výjimkou. Ze dne na den jsme se museli přesunout z našich kanceláří nebo zasedacích místností u klienta do našich domovů a zvyknout si na fakt, že našim jediným sociálním kontaktem bude telefonát s klientem nebo některým z kolegů.

Domácí káva nenahradí tu z kanceláře

Jelikož jsme nikdy na homeofficu nepracovali celou zakázku, bylo mnohem složitější se přizpůsobit novým, doposud neznámým, procesům. Komunikace s klientem probíhala výhradně po telefonu nebo přes teams, stejně tak i se zbytkem týmu. Po pár týdnech doma jsme všichni zjistili, že káva z domácího kávovaru rozhodně nechutná tak dobře, jako ta nacházející se v kuchyňce v práci, že tepláky jsou sice super oblečení, ale ne tak úplně na každý den po dobu osmi týdnů. Že klienti jsou většinou příjemní a milí, ale ne ve chvíli, kdy jim voláte poněkolikáté během jednoho dne. Na druhou stranu, vstávat do práce v 7:55 je moc fajn, když začínáte v 8:00, to nikdo popřít nemůže. 

Trapásky před kamerou

Homeoffice s sebou přinesl i řadu vtipnějších chvílí, které zpravidla přicházely zcela v nevhodnou dobu. Nic nenahradí záchvat smíchů kolegů při hovoru na teams, když se za vámi tajně plíží jiný člen domácnosti (což bohužel jde vidět přes kameru) a ještě pro jistotu se vás otáže, „kde je ten oběd?“ a doplní, že už má celkem velký hlad zrovna ve chvíli, kdy máte zapnutý mikrofon a mluvíte s kolegy nebo hůř, s nadřízenými. V tu chvíli začnete trochu pochybovat, zda ten homeoffice stojí za to.

Auditovat na dálku jde, i když...?

Nicméně jsme díky homeofficu zjistili, že audit se na dálku dá zvládnout bez problému, i když to chce asi víc trpělivosti a pevnější nervy. Odměnou za to byla možnost pracovat na terase nebo u bazénu, což vůbec není špatné.

Třeba takovou sezónu zažijeme znovu a ty už s námi! Pořád hledáme kolegy do pražského Audit Commercial. Tak mrkni na nabídku volných pozic a dej nám o sobě vědět!