Zpět na články

Holky v IT: Czechitas a další kurzy, které mi pomohly začít kariéru v oboru

Valerie k nám do Risk Consultingu, konkrétně do týmu Internal Audit, Risk & Compliance Services (IARCS), nastoupila už při studiu na Masarykově ústavu vyšších studií ČVUT, kde studuje obor Procesní řízení. Minulý podzim začala pokukovat po možnostech dalšího vzdělání nad rámec školy s tím, že by ji zajímalo IT a primárně data. Přečti si, jaké kurzy vyzkoušela a které by ti pro začátek v IT doporučila.

Kurzy Czechitas

Podobně jako hodně jiných holek, které chtějí poznat IT, jsem se zúčastnila kurzu Czechitas. Nejprve jsem absolvovala víkendový kurz Úvod do data analytiky, abych vůbec zjistila, zda mě bude bavit hrát si s daty i v jiných nástrojích než jen v excelu. Kurzem jsem si to potvrdila a přihlásila jsem se na obsáhlejší, týdenní kurz Základy SQL a PowerBI. Po kurzu už jsem byla schopná zpracovávat různé úkoly a měla jsem pocit, že chápu základní principy. A to jsem do té doby měla s čímkoliv, co není excel, nulovou zkušenost.

První setkání s auditem

Během zimy se mi naskytla příležitost zúčastnit se interního auditu týkajícího se kritické informační infrastruktury, který vedla Iva Vondrová z IT Advisory KPMG. Dále jsem se účastnila například interního auditu General IT Controls a když mi to časově s prací v IARCS vycházelo, pomáhala jsem na projektech IT Advisory. Zapojila jsem se do technických skupinek Risk Consultingu, které se věnují BPMN a PowerBI, což mi pomohlo si ještě víc rozšířit znalosti.

Vlastní appka a certifikace na cestě

Protože jsem nechtěla zůstat jen u dat, využila jsem příležitosti od ČVUT. V rámci letní školy ve Finsku na Metropolia University of Applied Science jsem absolvovala kurz věnovaný tvorbě aplikací na lowcodové platformě Outsystems a vytvořila si tam svoji první aplikaci. V plánu mám složit i základní certifikaci, kterou kurz nabízí.

Díky těmto zkušenostem jsem došla k závěru, že práce s daty je něco, co mě bude bavit a že bych si mohla zkusit podat přihlášku na program Data a analytika pro business na VŠE. Od září jsem tedy studentem nejen druhého ročníku ekonomky na ČVUT, ale i prvního ročníku programu Data a analytika pro business na VŠE. K tomu nyní pracuji na 50% úvazek v oddělení IARCS v RC.

Akce Holky v IT

Pokud tě svět IT taky láká, ale úplně nevíš, kde začít a co od toho můžeš očekávat, tak doraz na naši akci Holky v IT, která se bude konat 30. listopadu. Spolu s ostatními kolegyněmi z Risk Consultingu ti povíme, jak jsme se k IT dostaly my, co je na začátku nejtěžší a jak se s tím vypořádat. Registrovat se můžeš zde.

Pokud máš jakékoliv dotazy k práci v KPMG, tak se mi neváhej ozvat. Působím i jako ambasadorka KPMG na ČVUT, takže se určitě můžeme i potkat na dejvickém kampusu a nezapomeň se podívat na naše volné pozice.

Volné pozice