Dovolenou mi zaplatily benefity

Práci v KPMG milujeme nejen kvůli přátelskému prostředí, firemním akcím a vzdělávacím programům, ale také kvůli skvělému programu jménem Benefit plus. Dnes ti přiblížím, jak funguje a jak jsem díky tomuto zaměstnaneckému benefitu překonala svůj strach z výšek.

Jak to Benefit Plus funguje?

Jednou ročně (vždy v říjnu) dostaneš benefitové body na celý rok, díky kterým si můžeš v tzv. Kafeterii vybrat z široké řady různých benefitů. Ty pak objednáváš přímo z pohodlí domova prostřednictvím internetu, nebo si zažádáš o benefitovou kartu, se kterou pak můžeš platit stejně jednoduše jako s kartou platební.

Co za body pořídíš?

Někdo rád chodí do kina, druhý vymetá koncerty, třetí si zajde na masáž a do sauny, čtvrtý si rád přečte dobrou knihu a patý zajde do fitka. Tohle vše a ještě mnoho dalšího můžeš pořídit prostřednictvím benefitů. Příležitostně se řadím do všech z výše uvedených skupin, mojí vášní je ale cestování a tak není divu, že jsem část svých benefitů utratila právě v této kategorii.

Cestování s Kafeterií

Je libo wellness víkend, poznávačka Evropy, koupání u moře nebo lezení po horách? Není problém! Cestování je samostatná kategorie, ve které si každý přijde na své. Najdeš tam nejen konkrétní hotely, ale taky hotové zájezdy, nebo cestovní kanceláře. Můžeš tak body uplatnit třeba na populární Invii, u CK Neckermann a dokonce i na Slevomatu!

40530755_2171517382861166_5357232340319862784_n

Moje dovolená přes benefity

V zimě, na jaře i na podzim si ráda zajedu na wellness pobyt, léto ale patří aktivní dovolené. Nejsem úplně ten typ na válení u moře, hotelové komplexy s all inclusive a bazén s tobogánem. Daleko víc mě to táhne do hor, spím ve stanu a čaj si ohřívám na plynovém vařiči. Tento rok mě učarovalo Slovinsko se svými průzračnými řekami, jezery a majestátními horami a právě tam jsem se poslední srpnový týden vydala. Jen tak ze zvědavosti jsem nakoukla do mapky benefitů a jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistila, že i ve slovinském Bovci zaplatím s benefity! Parta nadšenců z České republiky tam totiž provozuje Alpicentrum, které poskytuje outdoorové aktivity jako je kayaking, rafting, ferraty a další.

Stránky Alpicentra jsem důkladně prozkoumala a litovala, že mi stav bodů v kafeterii nedovolí vyzkoušet víc aktivit. Po dlouhém rozhodování jsem nakonec vytvořila objednávku na canyoning – sport, který obnáší slaňování skalních stěn a vodopádů, plavání v průzračné vodě, skákání do tůní, sjíždění přírodních tobogánů a skluzavek.

Nastal den D a já s mým přítelem jsme stáli před branou Alpicentra, natěšení a trochu nervózní (dobře, to jsem byla jenom já). Nejdříve jsme si na rozehřátí dali menší výšlap lesem, po zhruba dvaceti minutách jsme došli ke kaňonům a převlékli se do neoprenu. Potom už nastala ta zábavnější část a to sjíždění, plavání a skákání. I když mám strach z výšek, zvládla jsem skočit ze skály a slanit patnáctimetrvou stěnu. Nebýt kafeterie, asi bych do toho nešla. Bylo by mí líto utrácet za něco, z čeho mám vlastně strach a nevím, jak si to užiju. A to je na kafeterii právě super – člověk zkusí i věci, které by si jinak nedopřál. Ono totiž utrácet benefitové body bolí daleko míň než obětovat část výplaty. Můžeš benefitové body čerpat také, podívej se na seznam volných pozic a přidej se k nám!