Zpět na články

DobroDen po ostravsku

Dvakrát do roka se koná v KPMG akce s názvem „DobroDen“. Je to dobrý den, protože my konáme dobro. My tady totiž nejen pracujeme, ale i pomáháme!!! Ony to jsou dvě mouchy jednou ranou. Upřímně je fajn změnit kancelář za venkovní prostředí a navíc s pocitem, že na ten jeden den pomůžeme, kde je to třeba. Tento rok jsme si vybrali chatu Prašivou.

Chata Prašivá

... je v blízkosti Frýdku-Místku a ostravská pobočka tuto chatu už dobře zná. V zimě jsme tady měli vánoční večírek. Dozvěděli jsme se, že na chatě pracují jen dobrovolníci, kteří tam tráví většinu svého volného času. Finanční výpomoc hledají v okolních obcích. Tato myšlenka se nám zalíbila, a tak byla volba pro tento rok jasná.

Od rána...

... jsme byli připravení na zápřah a pokyny místních dobrovolníků. Možná už jste se dočetli v jiných článcích, že poměr kluků a holek na ostravské pobočce je dost nevyrovnaný. Když jsme přišli na tento DobroDen ve složení dvou kluků a zbytek dívek, zprvu jsme dobrovolníky moc nepotěšili. Opak byl však pravdou, protože holčičí poctivost se vždy hodí.

35889394_10212150638709726_8424284566751019008_n

Příprava a jde se na to

Práce pro nás byla připravená, takže navléct rukavice, kluci lopaty do ruky, holky nažhavit štětce, vzít barvu a jde se na to!

My dva stateční „svalovci“ jsme byli odvlečeni do lesa, kde se dělal zákop pro položení elektřiny a trubek pro přečerpávání vody. Naštěstí vykopané to už bylo, bylo třeba už „jen“ ty tuny hlíny naházet zpět… O dřinu, srandu a mozoly tak bylo postaráno.

Holky začaly inventurou materiálu, technickým zhodnocením budovy a zamyšlením nad budoucími investicemi… No bylo to tak, že holky byly na sluníčku a natíraly latě pro nově zbudované ekologické WC.

Během odpoledne jsme se ještě postarali o pěknější vzhled v okolí chaty. Poklidili jsme odpadky, rozházené kusů dřeva naskládaly k sobě nebo jsme třeba připevnili nový banner na chatu.

Kam příště?

Celý den byl pracovní, ale s úsměvem na tváři v přírodě a pro dobrou věc. Kdybyste věděli, kde můžeme příště pomoci, určitě budeme rádi za tipy. Jen prosím myslete, že máme více poctivosti než těch svalů. :-)

 

Volné pozice