Zpět na články
Audit obchodních a průmyslových společností

Den D výběrového řízení

13. května 2018

Nadešel „Den D“ neboli den výběrového řízení na ostravské pobočce. Právě teď KPMG přijímá nové a štalentované tváře do našich řad. Měl jsem to štěstí, že jsem mohl být součástí výběrové komise a zkusil jsem si tak, jaké to je sedět na pomyslné „druhé straně“. Mým úkolem bylo odpovídat na dotazy uchazečů a uvolnit atmosféru. Občas trošku i poradit a předat vlastní zkušenosti z výběrka, když jsem se tenkrát snažil já...

Zcela nové „výběrko“

Místo klasického „Ácéčka“ máme nově v KPMG workshop „Den D“. Během něj se mimo řešení interaktivních případovek potkáš se svými potenciálními kolegy, můžeš předvést svoji angličtinu nebo si v pauze zasoutěžit o atraktivní cenu. Při obědě si pak můžeš popovídat i se zaměstnanci z tvého oddělení. Snažíme se, aby pro tebe bylo naše výběrko informativní a příjemné. Osobně oceňuji to, že během dne navnímáš atmosféru mezi kolegy a na pracovišti, takže pak už víš, do čeho jdeš. :-) 

Harmonogram „Dne D“ byl následující:

  • Angličtina – prezentace na zvolené téma
  • Případová studie – zaměřená na měkké dovednosti (jako práce pod časovým tlakem, komunikace, týmová spolupráce, prezentační dovednosti apod.)
  • Případová studie – zaměřená na oborové téma
  • Soutěž v aplikaci KPMG Ready
  • Individuální prezentace – navazovala na případovou studii
  • Networkingový oběd
  • Osobní pohovor s manažery

Mezi každým bodem byla přestávka. To byla ta chvíle, kdy měli uchazeči možnost zeptat se mě na všechno, co je právě napadlo. Od vedení jsem měl jasný pokyn – mluvit pravdivě a odpovídat na vše otevřeně.

Nejčastější obavy

V očích studentů jsem viděl největší obavy kvůli angličtině. Možná proto, že angličtina byla hned jako první v pořadí. Myslím, že se jim hodně ulevilo, když to měli za sebou. Další vlna nervozity pak přišla s případovou studií, kdy museli analyzovat účetní výkazy a pomoci společnosti XY k lepším zítřkům.

Nejčastější otázky

Do jaké míry a jak často používáte angličtinu?

Angličtinu v práci používáme opravdu hodně, a to hlavně tu psanou. Tu potřebujeme ke zpracování veškerých podkladů a reportů. Proto je pro nás angličtina opravdu důležitá. Na druhou stranu si myslím, že to není žádné terno. A co se týká mluvené angličtiny –  zatím jsem měl jen jednu zakázku, kde jsem se musel s klientem bavit celou dobu pouze anglicky. Poměrně rychle se naučíš důležité anglické obraty a spousta termínů, které se často opakují. A když už si nevíš rady, pomůže ti strejda Google.

Opravdu se v auditu tak moc pracuje?

Nevím, jestli je to dnešní nálepka práce auditorů, ale mám pocit, že "auditor = hodně práce". Myslím, že se mluví hodně o práci, ale málo o kompenzaci. Audit je sezonní práce. Ano, máme opravdu hodně práce, a to hlavně od ledna do dubna. Ale jako kompenzaci máme volné pátky přes léto a všechny přesčasové hodiny si můžeš vybrat jako placenou dovolenou! Heslo „Pracuj přes zimu, užívej si přes léto.“ v KPMG platí na 100 %.

Moje rada „jak na to“

Rád se podělím o radu, jak projít úspěšně výběrkem. Myslím, že když si přečteš pár článků z našeho blogu, budeš mít velice dobrou představu o tom, co tě bude během dne čekat. 

Potrénuj angličtinu a nebuď nervózní. A závěrečný pohovor s manažery? Hlavně buď svůj a ukaž, proč bys zrovna ty chtěl pracovat v KPMG.

Výsledek celého dne

Skvělé je, že se výsledek ze „Dne D“ dozvíš do 24 hodin, maximálně do 48! 

Z tohoto dne mám opravdu dobrý pocit. Uchazečům jsem přiblížil naši práci a popovídal si s nimi i o tématech, na které na akcích, kde můžete KPMG většinou potkat, není čas. Ale hlavně jsem se dozvěděl, že se náš tým v září rozšíří o pár opravdu šikovných lidí. I tak se ještě volné pozice u nás určitě najdou. Zkus se podívat na webové stránky a třeba i tebe nějaká pozice zaujme. Už teď se na tebe těšíme!

 

Zpět na články

Mohlo by tě zajímat

Nestíháš číst? Dej nám svůj e-mail a ty nejzajímavější články ti pošleme rovnou do schránky!