Daňová soutěž mě dostala do KPMG

"Oblékám barvy" KPMG už téměř dva roky, a to díky mé účasti v soutěži Daňový talent roku. Co to je a jak vlastně probíhá? To se dozvíš v následujících řádcích.

Daňový talent roku je soutěž pro studenty vysokých škol. Hlavní výhrou je nejnovější iPhone, nejlepší řešitele čeká večírek s partnery a direktory z KPMG a především týdenní program stínování v Daňovém oddělení KPMG. Protože mě zajímalo, jak to chodí ve společnosti z Velké čtyřky, neváhala jsem a soutěže se zúčastnila.

Průběh soutěže

Soutěžní kola jsou dohromady tři. V prvním kole odpovídáš na základní otázky jen ano/ne. Druhé kolo je již specificky zaměřené na daně a vybíráš zde ze čtyř uvedených odpovědí, tak jako v soutěžním pořadu Chcete být milionářem?. Třetí kolo je nejtěžší a musíš už řešit početní daňové úkoly. I když je nutné sáhnout po kalkulačce, otázky jsou připravené tak, že i student, který se zrovna na daně nespecializuje, může obstát. Zrovna já jsem toho příkladem. 

Stínování - zažij daně v praxi

Sice jsem nevyhrála první místo, ale protože jsem se umístila mezi nejlepšími řešiteli, mohla jsem se zúčastnit programu Stínování. V rámci této výhry jsem si na pár dnů vyzkoušela práci v daňovém oddělení. Poznala jsem tak náplň práce jednotlivých týmů, firemní prostředí i spoustu zajímavých lidí a všechno tohle ve mně zanechalo pozitivní dojem. Své kolegy jsem zaujala a i mně se práce zamlouvala, a tak jsem po absolvování přijímacího pohovoru s partnerem do KPMG nastoupila na pozici Junior Tax Consultant.

Zúčastni se do 23. 3. soutěže Daňový talent roku i ty, a kdo ví, třeba se spolu potkáme na večírku pro vítěze nebo přímo u nás v týmu!