Zpět na články

Daně a statistika...?

...to je přímo vynikající kombinace :). Přesvědčit se o tom mohli studenti na VŠE v rámci workshopu, který jsme pro ně v dubnu připravili. Spolupracovala na něm dvě oddělení - daně a management consulting - a zdálo se, že studentům se tato kombinace celkem zalíbila :).

Týmová spolupráce kvete nejen v rámci jednotlivých odděleních KPMG, ale funguje mezi odděleními jako takovými. Daňaři pomáhají auditorům, právníci pomáhají daňařům, kolegové z management consultingu zas pomáhají daňařům - a právě z této spolupráce vznikl workshop pro studenty VŠE, který byl na netradiční téma - statistický program R a daně smiley.

V daních zpracováváme denně velké množství dat a jsme rádi za každý zlepšovák mimo tradiční excel, i když na něj samozřejmě nedáme dopustit cheeky. A tak kolegu Petra z týmu Data & Analytics, hlavu přes analýzu dat a mimochodem mého spolužáka z gymplu (svět je strašně malý cheeky), napadlo, že by nám se zpracováním dat mohl pomoci R program. No a vzhledem k tomu, že součásti diplomové práce by měla být i analytická - praktická část, ve které by měl student prokázat, jak umí zpracovat data, spolupráce katedry veřejných financí s KPMG v tomto ohledu na sebe nenechala dlouho čekat.

Pro náš workshop jsme R program aplikovali pro zpracování a úpravu Intrastat hlášení tak, aby ho ve finální podobě šlo odeslat přes speciální aplikaci celnímu úřadu bez chyb. Musím říct, že jsem byla hodně překvapená (a studenti také cheeky), co takový (zdánlivě) jednoduchý program dokáže a myslím, že by se možná excel měl začít trošku třást, protože Rko usnadní práci opravdu značně. No uvidíme devil.

 

Volné pozice