Dalších 6 četných dotazů na práci v účetnictví

Za dobu mého působení v KPMG jsem už párkrát měla šanci připojit se k našemu HR týmu a setkat se se studenty vysokých škol, které láká práce ve Velké čtyřce. Na různých akcích, jako jsou kariérní veletrhy nebo den otevřených dveří v naší kanceláři, jsem studentům odpovídala na otázky ohledně práce v KPMG a v našem oddělení.

A protože se otázky studentů opakují, rozhodla jsem se je sepsat hezky souhrně do článku. Není jich zrovna málo a tak vznikly články dokonce dva. Pokud jsi ještě nečetl první z nich, určitě to naprav, článek najdeš tady.

1. V jakém programu účtujete?

Účtujeme v 6K, což je program, který asi neznáš. Ani já jsem ho neznala a po pravdě řečeno, ze začátku jsme si moc nerozumněli. Holky z naší kanceláře mi s ním ale pomohly a teď už jsou z nás nejlepší kámoši.

2. Budu muset mluvit anglicky?

Budeš, naši klienti jsou totiž většinou dceřinné společnosti zahraničních matek, které mají ve vedení zahraniční zaměstnance. Naše konverzace většinou probíhají mailem, takže máš čas si pořádně promyslet, co napíšeš, kouknout do slovníku, nebo si nechat zkontrolovat gramatiku od zkušenější kolegyně. Angličtinu můžeš potrénovat i na pravidelných hodinách angličtiny s rodilým mluvčím, které se konají přímo v prostorách KPMG. A kdyby ti to nestačilo, můžeš se přihlásit na intenzivní jazykový kurz, který se koná jednou nebo dvakrát ročně.

3. Jaké jsou možnosti vzdělávání?

Velké. V KPMG skolňujeme slovo „růst“ ve všech pádech a abychom mohli růst, musíme se školit a vzdělávat. Každý rok na podzim nás čeká školení na novinky v oblasti DPH a další školení týkající se účetnictví a daní. Můžeme se zapojit do účetní certifikace, o které jsem už psala samostatný článek tady, využít už zmiňovaných kurzů angličtiny nebo se zúčastnit interních školení zaměřených například na time management nebo soft skills. A kdyby ti i to bylo málo, můžeš si zažádat o externí školení. Pokud je pro tebe i firmu přínosné, KPMG ti ho rádo schválí.

4. Jaké máte benefity?

Máme 22 dní dovolené a k tomu navíc tři dny celofiremního volna mezi Vánoci a Novým rokem. V průběhu celého roku se konají různé akce jako jsou DobroDny, teambuildingy, Dny Zdraví a nesmím zapomenout na vánoční večírky (minulý rok jsem byla na třech!). Dále dostáváme benefitové body, za které si můžeme v kafeterii koupit různé sportovní, kulturní nebo i gurmánské zážitky – o tom, jak jsem svoje body využila já se můžeš dočíst tady.

5. Jaká je pracovní doba?

Pracovní doba se liší v závislosti na oddělení, u nás v ASP máme něco, čemu říkám semi-flexibilní pracovní doba. To znamená, že si můžeme zvolit v kolik hodin budeme začínat, ranní ptáčata můžou chodit na sedmou, já si ráda přispím a můj pracovní den mi začíná až v devět. Jakmile si ale nějaký čas nastavíme, musíme ho dodržovat. Naši klienti musí vědět, kdy nás v kanceláři zastihnou a proto musíme mít nějaký řád.

6. Je v KPMG možnost kariérního růstu?

U nás v KPMG je kariérní růst určitě možný. Záleží pouze na tobě, jak budeš šikovný. Někomu to jde rychleji někomu pomaleji. Každý půl rok máme hodnocení MY PD, na základě kterého vyplníš dotazník a zhodnotíš svou práci v uplynulém období. Dále následuje rozhovor s tvým performance managerem, na jehož hodnocení závisí tvůj další kariérní posun. 

Zajímáš se o práci v oddělení Accounting Services & Payroll a máš ještě nějaké dotazy? Napiš nám je na facebookové skupině Vše o práci v KPMG, kde jsou kolegové napříč naší společnosti připraveni ti odpovědět.