Co tě čeká na pohovoru?

Říká se, že štěstí přeje připraveným. Platí to i pro pracovní pohovory u nás, v KPMG. Není ale vůbec čeho se bát. Nevěříš? Čti dál.

Proč zrovna tento tým?

Pro nás v KPMG je vždy velmi důležité vědět, proč máš zájem zrovna o práci v týmu, do kterého se hlásíš a co týmu můžeš přinést. Proto si ještě před pohovorem znovu projdi náplň práce, která je popsaná v inzerátu a srovnej ji s tím, co umíš a co už sis měl možnost vyzkoušet. Oceňujeme také, když si projdeš naše webové stránky a zjistíš si o naši firmě a oddělení, kam se hlásíš, pár informací. Určitě nás totiž bude zajímat, čím tě oslovilo právě KPMG :)

Zájmy, aktivity a předchozí pracovní zkušenosti

Nikdo nečeká, že za sebou budeš mít spoustu zkušeností, ale určitě jsi ve škole pracoval na nějakém projektu, byl součástí nějakého studentského spolku nebo navštívil mimo školu pár zajímavých workshopů. Našeho nového kolegu či kolegyni chceme co nejblíže poznat, takže nás zajímají i tvé koníčky.

Případovka tě nepřekvapí

Důležitá je pro nás také tvá představa o běžném pracovním dni u nás. Tady není žádná správná ani špatná odpověď, zkrátka nás zajímá tvůj pohled na věc. Na pohovoru tě může potkat i krátká případová studie, během které si vyzkoušíš řešit podobné úkoly, jakým by ses věnoval i po nástupu k nám.

Teď je řada na tobě

Nezapomeň, že na pohovoru se neptají jen zástupci firmy, ale i ty máš možnost se nás zeptat na cokoliv, co tě zajímá. Rada na závěr? Projevit zájem dozvědět se více o týmu, ve kterém bys pracoval/a i o firmě jako takové.

Nevystrašili jsme tě? Mrkni na seznam volných pozic a třeba se u takového pohovoru spolu potkáme!