Co si na sebe (ne)vzít na pohovor?

Doba přeje uvolněným, ležérním outfitům a kravatám již odzvonilo. I u nás v KPMG se pravidla dresscode v posledních letech poněkud rozvolňují, ale rozhodně si nepředstavujte, že bychom tu chodili každý den v teniskách a džínách. Je důležité mít na paměti, že to, jak se oblékáme formuje první dojem a může ovlivnit to, jak nás vnímají druzí.

Lekce oblékání v KPMG

Jsme konzultanti a k tomu patří i náležitý outfit. Muži standardně nosí oblek, ženy mají výběr oblečení o něco pestřejší, ale v zásadě je dobré se vyhnout velmi krátkým sukním a topům s oslňujícím výstřihem. Naše oblíbená barva je přirozeně modrá. :) To stejné platí i pro pohovory, ať už osobní u nás nebo online.

Jak se (ne)obléct?

Poslední dobou se nám u nejednoho pohovoru objevili uchazeči (pro snadnější čtení používám mužský rod, ale samozřejmě myslím i ženy) v džínách, v džínové košili, v tílku na ramínka a žabkách nebo např. křiklavě růžových minišatech a více než 10 cm vysokých podpatcích. Proti botám na jehlovém podpatku obecně nic nemáme, ale dáma v nich musí umět náležitě chodit a musí působit elegantně. Vhodné zvolení obuvi se může zdát jako lehká „disciplína“, ale je to občas bruslení na fakt tenkém ledě. Proto volíme lodičky s uzavřenou špičkou a patou a podpatkem 2 - 6 cm. Žabky a pantofle na korkové platformě si zásadně necháváme na letní dovolenou. To samé platí i u doplňků – méně je někdy více.

Vyhněte se faux pas

O dresscode pravidlech bylo už napsáno mnoho, dokonce i tady na našem blogu. Je dobré si je ale občas připomenout, aby se nestalo již výše popsané faux pas. Pánové – noste dobře padnoucí obleky! Nejen, že je to přitažlivé pro ženy, ale i vy se budete cítit dobře a rovnocenně s manažery na pohovoru, kteří budou v obleku také. Nezapomeňte taky zvolit vhodnou obuv. Dámy, vyhněte se minišatům a minisukním! I když si to můžete dovolit. Stejně tak nechte doma příliš vyzývavý top s leopardím potiskem a „jehly“. Na pohovor se to prostě nehodí a může to spíš uškodit, než oslnit.

„Šaty dělají člověka“ na pohovoru platí dvojnásob a první dojem je velmi důležitý. Dejte si proto na výběru oblečení záležet. Protože jak interně z legrace říkáme: hezký outfit = 1. kolo výběrka úspěšně za sebou! O tom, jak se správně v byznysu obléknout, zjistíte také v naší online vzdělávací akademii Youniversity.