Co následovalo po mém výběrku do auditu

Jmenuji se Lucka a jsem novou posilou auditního týmu v Brně. Nastoupila jsem v září, kdy celý měsíc probíhalo takzvané „intro“. To ti popíšu z pohledu studentky (stážistky) nastupující na částečný úvazek.

CO JE TO INTRO?

Intro je úvodní školení pro všechny nováčky v KPMG. Tradičně probíhá v září a dozvíš se tam základní informace o firmě, seznámíš se s novými i zkušenějšími kolegy a zúčastníš se školení relevantního pro tvé oddělení.

ZAČÁTEK ŠKOLENÍ

Letošní rok školení začínalo 6. září v Praze. Úvodní den byl spíše organizační — vyřídili jsme nezbytné papírování, proběhlo IT školení a podívali jsme se poprvé do kanceláře v Praze.

Všech 120 nováčků první den přivítali dva partneři, dozvěděli jsme se více o práci v KPMG, dalších možnostech vzdělávání v rámci společnosti, o marketingovém oddělení a dalších zajímavostech.

JAKÝ BYL PROGRAM?

Další dny jsme začínali v devět hodin. To už jsme byli rozdělení do skupin dle oddělení a začalo odborné školení. My z auditu jsme se přesunuli do hotelu Hilton, kde jsme měli přednášky až do pěti. Vůbec to ale nebylo jako nudné přednášky v lavicích. Naši školitelé prokládali výklad praktickými příklady, zážitky z reálných auditů a postupně jsme si během týdne mohli vyzkoušet i cvičné případové studie.

Druhý pracovní týden pro stážisty trval od pondělí do středy, opět v Praze. Během třetího týdne jsme se my, stážisti, stavili ve čtvrtek do Prahy „jen na otočku“, a to naposledy do hotelu Hilton. Dopoledne jsme pokračovali v auditní metodologii a odpoledne pro nás byla nachystána lekce angličtiny. V pátek jsme se už všichni přesunuli do svých regionálních poboček — v mém případě do Brna. Přednášky v Brně probíhaly v hotelu Vista.

Závěrečný čtvrtý týden školení jsme strávili od středy do pátku v hotelu Vista. Zabývali jsme se především používanými nástroji a softwarem a v pátek jsme na závěr školení dostali test, kde jsme si mohli ověřit, co všechno jsme si zapamatovali.

NEJDŘÍV PRÁCE… A PAK ZÁBAVA

Kromě školení jsme se postupně seznámili se svými budoucími kolegy. Dokonce pro nás byla hned první týden ve čtvrtek nachystána neformální večeře s partnery spolu se spoustou sportovních aktivit na Císařské louce. Během odpoledne jsme si zahráli plážový volejbal, projeli se na Vltavě na paddleboardu, odehráli několik partií stolního tenisu či si vychutnali skvělý raut. Kolegové si vyzkoušeli také lukostřelbu, lanové centrum a mnoho dalšího. Poslední týden školení se konal v restauraci Kohout NA VÍNĚ teambuilding pro nováčky z Brna. V průběhu večera jsme mohli ochutnat výborné jídlo a víno a seznámili jsme se se zkušenými kolegy z brněnské kanceláře.

Dokonce i mimo organizovaný program jsme podnikali společně další aktivity — ať už šlo o příjemné posezení u vína, běh kolem Vltavy, procházku po Praze nebo jen společnou večeři, vždy jsme si to náramně užili.

PÁR SLOV ZÁVĚREM

S kolegy jsme se shodli, že jsme před začátkem školení byli nervózní. Jsme čerstvě po škole, případně někteří z nás ještě studují, a čekalo na nás čtyřtýdenní školení v Praze! Přitom ale měsíc uběhl jako voda. Seznámila jsem se s kolegy, dozvěděla jsem se podrobnější informace o auditu a teď se nemůžu dočkat, až začne auditní sezóna a všechno si v praxi vyzkouším!

Pokud tě práce v auditu zaujala, tak o sobě dej vědět. Zrovna hledáme nové kolegyně a kolegy do oddělení v BrněPraze.