Zpět na články

Co mě v KPMG potkalo a (ne)minulo

Při nástupu do nové práce se člověk občas cítí nesvůj a přijetí mezi nové kolegy může pokulhávat. V KPMG jsem se tím naštěstí vůbec zabývat nemusel! Jak to vypadalo v mých prvních dnech na pozici advokátního koncipienta?

Co bylo na začátku

Je to náročné, ale stojí to za to! Do této fráze by se vešlo mé dvouměsíční působení, zakončené neskutečným vánočním večírkem v prostorách La Fabriky. Proč jsem ale vůbec tady? V polovině své koncipientské praxe jsem si říkal, že bych chtěl spojit teorii v podobě doktorského studia na katedře finančního práva s praxí, a nastoupil jsem do KPMG Legal. A co jsem chtěl, to se mi také splnilo.

Noví kolegové

První pracovní den jsem se hned po dopoledním školení seznámil s novými kolegy. Musím uznat, že díky nim a příjemné atmosféře v kanceláři nebyl žádný problém zvyknout si na nové pracoviště. Přestože se jedná o open space, který všem nemusí vyhovovat, rychle jsem se tomuto stylu práce přizpůsobil. Pracovní den nám navíc zpříjemňují neformální setkání v moderních společných prostorech nebo na terase s krásným výhledem na Prahu.

Klientská práce

Avšak to hlavní na sebe nenechalo dlouho čekat. Práce pro klienty se dostavila prakticky ihned, a že by se jednalo o nějaké základní úkoly, to se rozhodně říct nedá. O to víc je pak jejich řešení zajímavější, navíc s advokáty, kteří mají úžasný přehled, zkušenosti a chuť předávat své znalosti a diskutovat o nich. Navíc díky mladému regulatornímu týmu je komunikace velmi rychlá a efektivní. V rámci tohoto týmu mám kromě klientské práce na starosti i sledování české a evropské legislativy v oblasti finančních služeb. Což je pro mě ideální, protože se tomu věnuji i ve svém postgraduálním studiu na fakultě.

Top 3

Kdybych měl zmínit tři věci, kterých si na práci v KPMG nejvíce cením, jsou to především kolegové v mém týmu, účast na výjimečných projektech, a v neposlední řadě osobní jednání s klienty. Kromě práce bych chtěl vyzdvihnout výborné jazykové kurzy s vtipným rodilým mluvčím a nabídku sportovního vyžití v rámci naší budovy. Závěrem pak musím pochválit i zázemí, které se skutečně stará o to, aby administrativní zátěž byla co nejmenší, a my jsme pak kvůli zakázkám nemuseli zůstávat dlouho v kanceláři.

Chceš taky rozšířit náš koncipientský tým? Mrkni na volné pozice a zjisti, jestli hledáme právě tebe!

Volné pozice