Co je to ten KICC?

Více než 7 000 studentů z 510 univerzit z celého světa. Nespočet KPMG profesionálů a ty a tvůj tým v argentinském Buenos Aires! To všechno je letošní ročník KICC. Co to vlastně ten KICC je, proč se zúčastnit a na co se připravit? Odpovědi se dozvíte v následujícím článku.

KPMG Innovation & Collaboration Challenge (zkráceně KICC) je soutěž pro všechny studenty bakalářských oborů, kteří mají zájem získat spoustu nových zkušeností a nastartovat tak svou kariéru tím správným směrem.

Základním úkolem soutěžících je sestavit čtyřčlenný tým, který porotě představí svůj inovativní projekt, jenž je zároveň i odpovědí na soutěžní otázku. Ta letošní se točí kolem pomoci lidem ze znevýhodněných oblastí. Pokud tým se svým nápadem uspěje v české národní soutěži, poletí s námi na mezinárodní finále až do argentinského Buenos Aires. Tam na finalisty čekají protivníci z více jak 20 zemí světa, ale také KPMG profesionálové, připraveni soutěžícím pomoci s jejich soutěžním úmyslem a plně hrazený pobyt v Latinské Americe!

kicc18-webres-005

Jak probíhá samotné národní kolo?

Po odeslání on-line přihlášky, která obsahuje stručně popsaný jedinečný plán, a to třeba i ve video formě, odborná porota vybere ty nejzajímavější návrhy a jejich tvůrce pozve k nám do pražského KPMG do národního kola soutěže. Zde se už od rána všech týmů ujme náš auditní manažer Ryan Puska, který se koučingu pro KICC věnuje již řadu let a má zkušenosti jak s průběhem celé soutěže, tak se školením studentů. Právě on poskytne každému týmu své profesionální rady, probere s nimi jejich náměty a pomůže jim myšlenky rozvinout do finální podoby, kterou po hodinové přípravě soutěžící prezentují před porotou. Ta simuluje potenciální klienty, kterým týmy nabízí svůj podnět k investici.

A co finále v Buenos Aires?

Vítězové národního kola s námi poletí do argentinského Buenos Aires. Zde mají plně hrazený čtyřdenní pobyt a připravený nabitý program. Vítěze čeká nejen několik workshopů, ale především si najdou spoustu přátel z celého světa a vytvoří si kontakty mezi KPMG profíky. Finální kolo vypadá podobně jako to národní, opět týmům pomáhá kouč zdokonalit jejich vizi, čímž jim předává své reálné zkušenosti ze zakázek a ukazuje jim formy, kterými se problémy dají rozřešit.

Jak se poprat se soutěžní otázkou?

Představte si, že jste byznysový konzultant. Jeho úkolem je najít řešení na určité zadání a to svému klientovi musí řádně prezentovat a prodat. Nejprve si tým musí zvolit svého klienta. Může se jednat o neziskový sektor, či třeba ziskovou společnost. Poté by se měl zaměřit na onu znevýhodněnou skupinu, které se svým návrhem snaží pomoci. Znevýhodněnou skupinou chápeme marginalizované jedince. Co se třeba zaměřit na menšiny - od svobodných matek, etnik, tělesně znevýhodněných, po náboženské skupiny? Soutěžní tým by měl vymyslet, jak by svým originálním plánem zlepšil jejich podmínky žití. Pokud můžeme prozradit téma, které u poroty jednoznačně boduje, tak je to oblast technologií. Zkuste se zaměřit na situaci, kdy zakládáte technologický start-up, jehož účelem je pomoci oné hendikepované skupině a určitě něco dáte dohromady.

kicc18-webres-082

Proč neváhat a ještě dnes se přihlásit?

Samotná účast na KICC je jednoznačně zážitkem. Každé kolo je připravené tak, aby soutěžícím dalo maximum zkušeností a koučové je naučili všechny své dovednosti, které sbírají jakožto KPMG profíci. Vítěze národního kola čeká příprava před kolem mezinárodním - mohou se těšit na on-line workshopy zaměřené na soft-skills a neformální teambuilding. Každý soutěžící si obuje boty byznysového konzultanta a na vlastní kůži si vyzkouší, jaká je jeho práce. Všichni finalisté získají lákavou položku do svých CV, což potvrzují mnozí bývalí účastníci, kteří nyní pracují či studují v zahraničí. V každém kole je velký prostor věnován networkingu, vytváření kontaktů a přátel. A hlavně je to celé zábava!

kicc18-webres-118

Pokud tě ohledně KICC ještě něco zajímá, neváhej a volej či napiš Veronice (222 123 638, vernikazhao@kpmg.cz), která ti sdělí veškeré informace. Termín uzavírky přihlášek se blíží, tak sestav svůj tým dej dohromady soutěžní úkol ještě dnes a třeba to budeš ty, kdo s námi poletí do Buenos Aires! Nezapomínej, že stačí mít myšlenku a se zbytkem ti už pomůže náš Ryan. :)

Těšíme se na vás i řešení, která nám zašlete!