Zpět na články

Co děláme v MC? Díl 4: Telco

V tomto díle se dozvíte od kolegy Filipa Sýkory více o týmu Telco, neboli služby pro telekomunikační průmysl.

Tým, ve kterém pracuji, se zaměřuje převážně na telekomunikační průmysl. Práce v Telco týmu je velmi různorodá, projekty, jsou velmi zajímavé a atraktivní svou výjimečností. Často se totiž podílíme na opravdu velikých změnách, které hýbou trhem a jsou mediálně známé. To samozřejmě vyžaduje širokou škálu znalostí jak ze světa businessu, financí, tak i IT a technologií a mnoho dalšího. Náš tým je sestaven z kolegů tak, že každý je zaměřen na nějakou konkrétní oblast, a tak se tým navzájem při projektech doplňuje.

S týmem se vídáme i mimo pracovní dobu, na společných večeřích, premiérách filmů nebo oslavách.

Mým prvním projektem byla téměř půlroční práce u jednoho českého operátora, který požadoval sjednocení firemních procesů po úspěšném sloučení se dvěma společnostmi z telekomunikačního světa. Mé dojmy byly naprosto nepopsatelné. Nasazení celého týmu a výkon, který jsme vynaložili, byl naprosto ohromující. Běžně jsme trávili své dny v podstatě na jedné židli a kolem nás se pouze točili kolegové od klienta, se kterými jsme vedli po celé dny workshopy. Výstupem bylo komplexní zmapování, restrukturalizace a nadesignování procesů napříč celou firemní strukturou. (Pro představu vznikaly plachty o velikosti A1 s mapou postupu například pro zakládání objednávky). Během tohoto půl roku jsem se naučil o chodu podniku víc než za celý čas strávený studiem. A i přes některé dny, které trvaly poněkud déle, než jsem byl zvyklý, jsem stále namotivován do dalších projektů a další práce.

Práce v Management Consultingu je náročná, ale to je to, co mě na práci v consultingu vlastně tolik baví. Plný kalendář, nastavené priority, sebevzdělávání, poznávání nových lidí, otevírání nových možností a po všech stránkách naplňující práce ve velmi dobrém týmu. 

Volné pozice