#3rokyvKPMG
Audit finančních
společností

První rok

#1

Detailně se seznámíš s prací auditora, poznáš, jak vlastně audit probíhá a jakou práci budeš mít na starosti jako junior.

Co tě čeká první rok v Auditu FS?

#2

Získáš první znalosti o tom, jak to reálně chodí v bankách, pojišťovnách a u dalších našich klientů. Začneš chápat jednotlivé klíčové procesy.

#3

Budeš se účastnit schůzek s klientem zpravidla jako doprovod zkušenějšího kolegy, který schůzku povede. Ty provedeš zápis všeho, co se na meetingu probralo.

#4

Budeš připravovat jednodušší dokumenty, jako audity bankovních zůstatků, vlastního kapitálu, přepočty úrokového výnosu nebo nákladu. Zkušenější kolegové ti rádi vše vysvětlí.

Jak začíná sezona Auditu finančních společností?

#5

Naučíš se pravidelně ukládat rozdělanou práci v Excelu, Wordu a ostatních programech, protože mají tendenci zamrznout v nejmíň vhodný čas.

Druhý rok

#1

Jako zkušenější analytik budeš pomáhat analytikům „prvákům“, vysvětlíš jim, co a jak mají udělat. A budeš vzpomínat na svoje začátky.

#2

Po prvotní euforii „zkušenějšího analytika“ si uvědomíš, kolik toho ještě nevíš a kolik ti toho ještě zbývá se naučit.

#3

Budeš mít na starosti složitější a komplexnější oblasti auditu, a pokud budeš šikovný/á, můžeš už sám/sama vést jednodušší zakázky stejně jako některé schůzky s klientem.

#4

Většinou budeš auditovat jednotlivé zůstatky z účetních výkazů, ale ještě ne celé sekce.

#5

Stále se budeš na něco ptát starších, stále ti budou přibývat zkoušky ACCA. Ty složíš až ve třetím roce v KPMG.

Vydřený benefit jménem ACCA

Třetí rok

#1

Dostaneš svoji vlastní menší zakázku a svůj tým a začneš se specializovat na konkrétní odvětví, jako jsou banky, pojišťovny, fondy a další.

#2

Zatímco v předchozích letech jsi komunikoval/a hlavně s in-chargem zakázky, nyní už budeš probírat auditní témata často přímo s jejím manažerem.

#3

Čeká tě vedení zakázky od jejího naplánování, přes testování, vydání zprávy auditora, až po uzavření auditního spisu. Převezmeš taky zodpovědnost za řízení zakázky na místě, budeš průběžně komunikovat s klientem.

#4

Na větších zakázkách již budeš auditovat celé sekce, například poskytnuté úvěry a opravné položky, investice nebo deriváty.

#5

Budeš se i nadále ptát starších, ale také předávat znalosti a zkušenosti mladším kolegům.

Volné pozice