7 důvodů, proč bych se přihlásila na KIC

Studentská léta už mám bohužel za sebou, a teď mě to zrovna mrzí víc než jindy. Jako fakt. Dneska totiž máte jako studenti tisíce možností, jak nastartovat potenciál nebo rozjet kariéru. Jednou z nich je i naše výzva KPMG Ideation Challenge. Sepsala jsem sedm důvodů, proč do toho jít.

1. Poznáte nové lidi

Letos nově nemusíte přijít s vlastním týmem, což otvírá možnosti seznámit se s lidmi, kteří jsou na stejné vlně. A to napříč českými a slovenskými VŠ, takže je to skvělá příležitost potkat někoho, s kým byste se jinak třeba nikdy nepotkali.

2. Získáte kontakty k nezaplacení

A co je ještě lepší? Akce je zakončená večírkem s manažery, direktory a partnery KPMG, se kterými můžete neformálně pokecat o tom, co vás zajímá. Co si budeme povídat, kontakt na vysoce postavené profesionály se může vždycky hodit. Spousta současných expertů z různých oborů vám odsouhlasí, že kdyby mohli ve své minulosti něco vylepšit, byl by to právě networking.

3. Naučíte se uvažovat jako projekťák

Nebojte se, nenecháme vás v tom samotné. K ruce dostanete naše dva zkušené kouče Ryana a Romana, kteří vás kompletně provedou všemi fázemi projektu. Od identifikace a uchopení problému, přes návrhy jeho řešení, až po finální výstup. Poradí vám, na co si dát pozor, čemu dát prioritu a jak získat správný mindset pro úspěšné řízení. V budoucí práci jako když najdete.

4. Podíváte se zadarmo do Soulu a možná i jinam

Jižní Korea nepatří k úplně nejlevnějším destinacím, takže takový výlet do Soulu na naše útraty myslím neurazí. Pokud budete členy vítězného týmu, podíváte se tam i se svými parťáky a společně se utkáte ve finále s ostatními soutěžícími z celého světa. Jupí, další kontakty. Pak můžete pozvat nové kamarády na návštěvu a oni vás zase k sobě. Třeba do Argentiny.

5. Přidáte si zářez do životopisu

Budoucí zaměstnavatelé rádi v CV vidí mimoškolní aktivity. Navíc, pokud jste si při nich prokazatelně osvojili užitečné dovednosti, jako jsou projektové řízení, týmová spolupráce, zpětná vazba, prezentace a problem solving. O tom, že ti KIC může otevřít dveře i k nám, do KPMG, ani nemluvím.

6. Pocvičíte se v rétorice

Součástí výzvy bude i prezentace projektu před porotou složenou z odborníků z KPMG. Takže ruce z kapes, nekoukat do země a artikulovat. Nebojte, všechno natrénujete.

7. Improve your business English skills

Jelikož KIC probíhá převážně v angličtině, určitě využijete svoje dosavadní znalosti, otrkáte se v konverzaci a přiučíte se nová slovíčka z oblasti byznysu.

 

Věřím, že jsem vás svými ultimátními argumenty doslova umlátila. Tak na nic nečekejte a přihlaste se. Uvidíme se na párty.

Víc info a registrace