Zpět na články
Kariéra

7+1 důvod, proč za prací do Prahy

4. dubna 2018

Stále přemýšlíš, jestli se za prací odstěhovat do Prahy? Sepsali jsme pro tebe 7+1 lákadel, která tě zaručeně přesvědčí. Tak čti!

1. Centrály centrál

V Praze a středních Čechách sídlí drtivá většina centrál společností a rozmanitost našich (nejen auditních) klientů nezná mezí – jsou to automobilky, e-shopy, cestovní kanceláře, developerské společnosti, výrobci luxusních kabelek a další. Navíc – pokud tě zajímá audit finančních institucí (bank, pojišťoven, investičních společností apod.), začni rovnou balit kufry. Tyto společnosti totiž sídlí téměř výhradně v Praze a naše oddělení Auditu FS tak máme jen zde.

2. Méně cestování

S tím souvisí i cestování. Být na cestách je skvělé! Ale ještě lepší je se vracet domů, co myslíš? A právě proto, že za většinou klientů jezdíme v Praze a Středočeském kraji, můžeme se přes týden vracet domů a není nutné přespávat na hotelích. V pátek většinou pracujeme už v kanceláři.

3. Centrum dění

V Praze se rozhoduje nejen o směřování české politiky, sídlí tu ČNB, domlouvají se tu největší dealy, transakce a fúze, … Být v Praze znamená být u toho. Praha není tak velká, aby ses stihl/a cestou do práce začít nudit. Město je plné skvělých podniků, hudebních klubů, bister a kaváren a co je nejlepší – spousta z nich se nachází v pěší vzdálenosti od KPMG!

4. Krásné a hypermoderní kanceláře

Naši kancelář poslední půl rok obývá vedle pár set kolegů také jedna či dvě sbíječky. Rekonstruujeme budovu! Po prázdninách už vrtáky zarachotí naposledy – už teď ale máme několik pater hotových. Kreativní brainstormingy a kávu pijeme v designových hubech, odreagovat se můžeme u fotbálku, pracujeme s hi-tech vybavením, máme flexibilní zasedací pořádek, krásnou rozlehlou terasu a VIP klientskou zónu. A ty výhledy! Pokud tě nepřesvědčí výhled od pracovního stolu přímo na Hrad, tak už nevíme…

web-flooropening-061

5. 200 kroků, ne kilometrů za školením

Součástí naší práce je systematické vzdělávání – profesní, jazykové, soft-skillové. Školení pořádá v rámci firmy naše Development Academy. Aha! Ta ale sídlí v Praze. Což znamená, že kolegové z Ostravy, Brna a Českých Budějovic musí za školeními cestovat. Pražští jen sejdou pár schodů.

6. Sdílení znalostí

Protože na Florenci sídlí všechna naše oddělení (oba audity, daně, právní kancelář, Risk a Management Consulting, Deals, ale i Marketing či HR, aj.), můžeme se potkávat na projektech i jen tak u kafe a sdílet zkušenosti a znalosti z našich oborů.

web-flooropening-041

7. Pekárna, svačinky, jóga a trhy

Náš CSR tým nás pořádně rozmazluje. Každé úterý si můžeme přímo u recepce koupit křupavou snídani od Fresh pekárny, ve středu rozváží kavárna Dismas svačinky přímo ke stolům a v období Vánoc a Velikonoc si můžeme nakoupit dárečky, cukroví i svařák přímo u nás v budově na trzích. Další výhodou je pravidelná jóga a pilates, na které si můžeš odskočit mezi prací.

...a 1 navíc - Uber a metro

Už jsme psali, že Praha není tak velká, jak se zdá. Obzvlášť, když existují prostředky, které tě ze schůzky na schůzku nebo večer z "restauračního zařízení" (rozuměj z hospody) zavezou rychle domů i přes celé město. Uber vychází skoro dvakrát levněji než klasický taxík a metro, kterému "brzy" přibude čtvrtá linka, protkává celou metropoli a jezdí pravidelně od 4:00 do 24:00. Pohoda metro Uber jazz!

V Praze máme pro studenty a absolventy mnohem více příležitostí než v našich ostatních pobočkách. Máš tak mnohem větší šanci se k nám dostat a v průběhu kariéry třeba přesídlit do dalších oddělení, která jsou pouze v Praze. Mrkni na volné pozice!

Zpět na články

Mohlo by tě zajímat

Nestíháš číst? Dej nám svůj e-mail a ty nejzajímavější články ti pošleme rovnou do schránky!