Zpět na články
Audit obchodních a průmyslových společností

5 výhod profese auditora v KPMG

9. dubna 2018

Zeptala jsem se kolegů, co považují za výhody práce v auditu. Třeba to, že se za krátkou dobu hodně naučíme? Že už jako prvoroční analytici pracujeme na zajímavých zakázkách? Komentářů padalo opravdu hodně, a tak jsem vybrala pět nejčastějších.

Takhle to vidí mí kolegové z auditu

Děláme něco přínosného a důležitého. Učíme se od úspěšných a schopných lidí. Naši snahu firma náležitě ocení. Jsme v prostředí, kde máme prostor rozvinout svůj potenciál. Získali jsme nové přátele, zážitky a zkušenosti jako nikde jinde. A co dál?

„Každý, s kým se v životě potkám, mě v něčem předstihuje. Tak se od něho učím.“ (R.W.Emerson)

„To je citát, kterým se řídím už od vysoké školy,“ říká kolegyně. Na jednotlivých zakázkách pracuješ pod taktovkou různých inchargů a manažerů. Každý vyniká v něčem jiném. A tebe to rádi naučí. Naučíš se tak v krátkém čase mnohem víc, než bys získal od jednoho člověka.

Dvě slova: volné léto

„Po škole jsem se bála, že nebudu mít možnost tolik cestovat a zažít. S prací v auditu nemusím mít obavy.“ Auditní práce je z velké části sezónní záležitost. Ano, v zimě to znamená přesčasy. Naopak v létě opravdu není výjimkou slyšet od kolegů, že se právě vrátili z dvouměsíční dovolené.

Babička má ze mě radost.

Smích. Ale musím uznat, že prestiž této profese nelze opomenout. Nejenže nám na důležitosti přidává oblek a dobře padnoucí šaty. Respekt a důvěra, se kterými k nám klienti i ostatní kolegové přistupují, je každodenním chlebem. Žádné vaření kávy a kopírování mě v prvním roce práce nepotkalo.

Peněz jako Strýček Skrblík.

„Pamatuješ na animák Kačer Donald? A Strýčka Skrblíka plavajícího v bazénu plném zlaťáků? Tak nějak bych si to představoval,“ říká kolega. Inu, evidentně nadsázka. Každopádně pravdou zůstává, že v auditu jsou nadstandardní platové podmínky. Vyrazit si na exotickou dovolenou, zařídit si bydlení dle vlastních představ, pořídit si auto nebo mít ty hezké lodičky je dosažitelným cílem.  

A Little Party Never Killed Nobody

O sociální vyžití nemáme v KPMG nouzi. Díky této práci poznáš spoustu zajímavých lidí a s nejedním z nich si rád zajdeš po práci „na jedno“. Akčnější sportovní nadšenci si za přispění firmy chodí zahrát fotbal. Pro dámy jsou organizovány meetingy s předními módními návrháři v Ladies Clubu. Na jednotlivých zakázkách nás pozve manažer na dobrou večeři. V průběhu roku jsou pro nás organizovány social meetingy spojené například s únikovou hrou, grilováním nebo jízdou na parníku. Událostí roku je pak vánoční večírek v opravdu velkolepém stylu.

Chceš se o tom přesvědčit na vlastní kůži? Podívej se na volné pracovní pozice a pošli nám životopis. :-) 

Zpět na články

Mohlo by tě zajímat

Nestíháš číst? Dej nám svůj e-mail a ty nejzajímavější články ti pošleme rovnou do schránky!