5 nejčetnějších dotazů studentů ze Šance

Na pracovním veletrhu Šance na VŠE se to jako vždy hemžilo dotazy ohledně stáže u nás. Přečti si následující článek a dozvíš se odpovědi na dotazy, které vás zajímají nejčastěji.

1) Kolik času u vás na stáži strávím?

Máme rádi dlouhodobou spolupráci, proto bys u nás měl zůstat na stáži alespoň jeden rok. Během týdně s tebou chceme spolupracovat přinejmenším 20 hodin. Jejich rozložení si naplánuješ podle svého školního rozvrhu a strávíš u nás dva až tři dny v týdnu. Pokud však přemýšlíš nad stáží v auditu, v auditní sezóně bys měl mít na práci vyhrazený čas celý pracovní týden, abys s námi mohl vyjíždět řešit zakázky.

2) Od jakého ročníku k vám mohu nastoupit na stáž?

Protože budeš naším rovnocenným kolegou, který je schopný vykonávat zajímavější práci, než jen běžnou administrativu, vyžadujeme od stážistů ukončený bakalářský stupeň vysokoškolského studia. Studenti práv u nás najdou uplatnění ve 3. ročníku svého studia.

3) Jaká je náplň práce stážistů?

Stážistům u nás říkáme KIPové, neboť jsou členy takzvaného KPMG Intership Programme (KIP) a rozhodně nejsou pomocnou silou pro administrativní práci. Jsou součástí týmu a spolupracují se zkušenými odborníky na různorodých projektech a zakázkách.

4) Jak se k vám na stáž dostanu?

Začni tím, že se podíváš na seznam volných pozic a vybereš si podle toho, co tě nejvíce zajímá. Pak nám pošleš CV a připojíš pár vět o tom, proč bys s námi chtěl vyrůst a třeba připiš, co tě v daném oboru v poslední době zaujalo. V online testech prozkoušíme tvé analytické a logické myšlení a angličtinu. Doporučujeme ti testy nejdříve očíhnout v aplikaci Test2Job. Pokud všechno klapne, pozveme tě k nám na kariérní den, na kterém tě čekají různé případovky. Ve finále si už jen pohovoříš s manažerem, případně partnerem daného oddělení.

Přihlásit se o práci u nás můžeš kdykoliv. Jestliže sis nevybral z aktuální nabídky volných pozic, klidně nám napiš na recruitment@kpmg.cz a dej o sobě vědět.

5) Poskytnete mi studijní volno?

Své zaměstnance i stážisty ve vzdělávání podporujeme. Nejen, že jim nabízíme různé profesní zkoušky a školení, ale samozřejmostí je, že studenty z práce uvolníme, aby se mohli důkladně učit na své státnice a zkoušky.

Zajímá tě o práci u nás ještě něco? Přidej se do facebookové skupiny Vše o práci v KPMG a zeptej se nás na cokoliv. Tvé otázky moderují přímo zaměstnanci napříč všemi odděleními a odpovědi tak získáš přímo z první ruky.