Zpět na články

5 důvodů, proč jít pracovat do nepřímých daní

Hned po nástupu ti svěříme komunikaci s klientem, abys získal přehled o celé zakázce. Budeš také psát články do Daňovek a budovat svůj osobní brand. Za pár let tě naučíme ovládat daně tak, že budeš moci zářit i v zahraničí.

Získáš znalosti v nejharmonizovanější skupině daní v celé EU

Po nástupu k nám do týmu budeš nejdříve připravovat daňová přiznání k dani z přidané hodnoty, aby ses naučil základní principy a transakce se kterými se v oblasti DPH setkáváme. Až budeš znát základy, začneme tě připravovat na roli konzultanta. K sepsání stanoviska totiž nestačí jen "nakouknout" do zákonů. Musíš brát v úvahu i rozsudky soudů, koordinační výbory a informace finanční správy. Zní to složitě? Pak se těš na naše triky, které tě naučí v tom chodit.   

Jakou má výhodu harmonizace nepřímých daní? Své znalosti díky ní zužitkuješ i mimo Českou republiku. Na stáž v zahraniční pobočce KPMG tě tak vyšleme snáze než jiné kolegy.

Ke klientovi se dostaneš hned

Už od začátku budeš hlavní kontaktní osobou pro klienta. Ale neboj, nenecháme tě v tom samotného. Na vše jako služebně starší kolegové dohlédneme. Postaráme se i o to, abys věděl, co se s klientem aktuálně řeší a co se děje s tvojí prací po jejím odevzdání.

Čím pak budeš stoupat výše, tím se tvá role v týmu bude měnit. Méně času strávíš nad přiznáními a více se budeš věnovat samotnému poradenství. Také budeš pomáhat služebně mladším kolegům. Konzultant totiž učí to, co jednou učili jeho. Znalosti se u nás předávají „z generace na generaci“. 

Nesložíš zkoušky daňového poradce? Nevadí

S daňovým poradenstvím souvisí i zkouška daňového poradce. Aby ses mohl zapsat do Komory daňových poradců, potřebuješ ji složit. Zkouška má písemnou a ústní část, podobně jako maturita, a dělí se na přímé a nepřímé daně. Pokud budeš mít zájem, rádi ti v KPMG s přípravou na tuto zkoušku pomůžeme. Využít budeš moci dva týdny školení a týden volna na učení. Já osobně jsem zkoušku skládat až na třetí pokus. Nikdo mi to ale nevyčítal a nevyčítali by to ani tobě. Dělat zkoušku na několikátý pokus je totiž celkem běžné.

Už od začátku píšeš odborné články a buduješ svůj osobní brand

Za tým nepřímých daní často přispíváme do Daňovek. To jsou naše daňové a právní aktuality, které odebírá přes 4 000 lidí. Články u nás píše vždy manažer a někdo z týmu, třeba ty, až k nám nastoupíš. Daňovky posíláme e-mailem a publikujeme online, takže se se svým příspěvkem budeš moci pochlubit i na LinkedInu či Facebooku. Od začátku si tak můžeš začít budovat svůj osobní brand. Představ si, že jdeš na setkání s novým klientem a on už tě zná. To je super, ne?

Angličtinu používáš každý den.

Většinu našich klientů tvoří firmy ze zahraničí. Na denní bázi tak komunikujeme v angličtině, ať už e-mailem nebo telefonicky. Daňové obraty se brzy naučíš tak dobře, že tvůj projev bude znít, jako by klient četl knížku o daních (v tom dobrém slova smyslu).  

Ty ještě váháš poslat životopis do nepřímých daní? Neboj se dej nám o sobě vědět.

Volné pozice