5+1 důvodů, proč mám ráda práci v KPMG

Jsem zastáncem názoru, že práce není jen prostředek pro vydělání peněz, ale něco, co by nás mělo bavit. V práci přece jen trávíme podstatnou část svého dne a budeme do ní chodit ještě hezkých pár desítek let. Proto je pro mě důležité, abych svou práci měla fakt ráda. Práci v KPMG ráda mám a v tomto článku se dozvíš proč.

Přátelská atmosféra

Zní to jako klišé, ale přátelská atmosféra je jeden z důvodů, proč ráno vstávám do práce s chutí. I když většinu času pracujeme s počítačem, pořád jsou to lidé, kteří práci dělají takovou, jaká je. V KPMG si všichni tykáme bez ohledu na pozici nebo oddělení. Všichni jsme na jedné lodi a své kolegy považuju zároveň za kamarády. Není nic neobvyklého, že po práci zajdeme na kafíčko nebo dvojku bílého a probereme taky něco mnohem zábavnějšího než aktiva a pasiva.

Moderní prostory

Zejména v Praze se KPMG může chlubit nově zrekonstruovanou budovou na Florenci, která mi jednoduše vyrazila dech. Jednotlivá podlaží spojuje modré schodiště, které je napojeno na kuchyňku a relax zónu. Třešničkou na dortu je výhled na historickou část Prahy ze střešní terasy. I my v Brně ale můžeme na chvíli vypnout v naší relax zóně, kam si chodíme zahrát fotbálek, stolní tenis, šipky a nebo polenošit v pohodlných křesílkách.   

Možnost růstu

Pokud jsi absolvent, pravděpodobně začneš svou kariéru v KPMG jako asistent, který pomáhá zkušenějším účetním. Co práce asistenta finanční účetní skvěle popsala Hanka ve svém článku zde. Potom záleží už jen na tvé píli a šikovnosti, jak rychle se v práci zadaptuješ a postoupíš na vyšší pozici. Práce v KPMG přináší spoustu příležitostí, jak se zdokonalovat a růst. Ať už jde o odborná školení, která absolvujeme každý podzim, pravidelné či nárazové intenzivní jazykové kurzy nebo profesní zkoušky pro účetní, o kterých jsem ti vyprávěla tady.

Zaměstnanecké benefity

S Cafeterií jsem tě seznámila ve svém posledním článku, to ale není jediný z našich benefitů. V průběhu roku se koná hned několik sportovních, kulturních i charitativních akcí. Pravidelně se konají jarní a podzimní DobroDny, kdy vyměníme formální dresscode za tepláky a pomůžeme, kde je třeba. KPMG pořádá každoroční Den Zdraví, kdy si na chvíli odskočíme od počítače na masáž, přednášku nebo měření BMI. Milovníci kultury si užívají volné lístky do divadla, sportovci se zase s chutí zúčastní například závodů dračích lodí nebo turnaje Ligy lidských práv. Všichni se pak sejdeme na celofiremním vánočním večírku, který se letos bude konat v pražském Fórum Karlín a s kolegy z ASP ještě posedíme u dobrého jídla a pití při vánoční večeři.

Osobní přístup

Když jsem ve svém okolí s nadšením oznámila, že svoji kariéru nastartuji v KPMG, reakce byly různé. Někteří mi záviděli práci v prestižní společnosti, jiní mě od práce v korporátu naopak odrazovali. Vyslechla jsem si, že pro vedení budu jen číslo, že ze mě korporát udělá stroj na práci a že mi nikdo nebude vycházet vstříc, jako tomu bývá v menších firmách. Po roce práce v KPMG musím říct, že u nás to takto nefunguje. Se svým PM (čti performance manager) mám skvělý vztah, nemusím se bát vyslovit žádnou svou obavu nebo požadavek. Naopak můžu z vlastní zkušenosti říct, že se vždy snaží nalézt řešení, které vyhovuje oběma stranám.

+ 6. Udržitelná firma

Jak jsem psala na začátku, práce pro mě není pouze prostředek k vydělání peněz, je to podstatná část mého života a mě samotné. Je pro mě důležité, aby se filosofie firmy shodovala s mou vlastní. Při výběru zaměstnaní mě proto zajímalo nejen to, jaká suma mi každý měsíc přistane na účtu, ale také jak se firma chová ke svému okolí, především k životnímu prostředí. Planetu máme jen jednu, další nám nikdo nedá, proto si ji musíme vážit. KPMG je v tomto ohledu zodpovědnou firmou, která nejenže snižuje vlastní uhlíkovou stopu, ale také motivuje své zaměstnance k šetrnému chování. Tento měsíc například probíhá kampaň v oblasti zero waste, jejíž součástí je kromě ekojarmarku také třeba workshop na výrobu recyklovaných šatek nebo promítání filmů s ekotematikou.