4 praktické poznatky z kanceláře

Když jsem nastoupila do KPMG narážela jsem na spoustu aspektů firemní kultury, které jsem do té doby neznala. Tenhle článek má za cíl, vám je přiblížit a možná vám tak usnadnit první krůčky v případě, že se k nám rozhodnete nastoupit.

1) Pozdrav „Ahoj“ uplatníš mezi všemi kolegy

První poměrně klíčové pravidlo je, že si všichni napříč KPMG tykají. Výjimku tvoří pracovníci, kteří jsou zodpovědní za údržbu a úklid budovy, a nejsou zaměstnanci KPMG. Tuhle skutečnost si však osvojíš velmi brzy, už na welcome party pro nováčky, kde ti starší kolegové budou tykání připomínat.

 2) Usaď se kdekoliv, kde je místo

U nás v kanceláři fungují tzv. flexible seats. To znamená, že nikdo nemá své stálé místo, ale každý den můžeme v rámci oddělení sedět někde jinde. Je to skvělý systém pro zjednodušení spolupráce a čerpání nových informací od ostatních kolegů. Svou vlastní kancelář mají ve firmě pouze partneři.

3) Oběd v práci - značka komfortně a s POKEcem

Ať už rádi chodíte obědvat ven nebo jste v týmu krabičkářů, budete u nás určitě spokojeni. Svým umístěním v centru Prahy umožňuje naše kancelář vybrat si každý den jinou restauraci. U nás teď aktuálně frčí havajský pokrm poke bowl, což je miska plná rýže, barevné zeleniny, syrových ryb nebo tofu. A myslíme i na přírodu. Z restaurací, které to dovolují, si můžete jídlo odnést s sebou ve znovupoužitelných plastových krabičkách, které jsou k zapůjčení přímo v HUBech.

HUB je označení pro naše kuchyňky a jeden najdete v každém patře. Máme tu k dispozici mikrovlknu, kávovar, lednici, myčku a skříňky s nádobím. Zároveň poskytuje spoustu míst k sezení a relaxaci. Ideální prostředí, kde si můžete s kolegy sednout ke společnému obědu, odpolední kávě či pracovnímu meetingu.

4) Já nemluvit řečí vašeho kmene 

Kromě toho všeho vás možná na začátku vašeho působení zaskočí firemní slang. Ale nebojte, postupem času si určitě všechny výrazy osvojíte. Už v rámci dvoutýdenních pobytů na odděleních je začnete pochytávat a přijímat za své. V každé daňové skupince se názvosloví trochu liší, protože každá pracuje s jinými materiály, podklady či programy. Tyto názvy se pak kvůli urychlení komunikace zkracují a vznikají tvary jako filování, workáče, jít do focusu, připravit PITR/CITR a tak dále.

Pokud se chceš stát naším kolegou, podívej se na aktuálně vypsané pozice. Všechny krásy naší firemní kultury ti rádi předvedeme osobně.