3 věci, které mám rád na RC

Když jsem byl čerstvý vysokoškolák, měl jsem ohledně svých priorit jasno. Holky, auta, hodinky. V tomto specifickém pořadí. Postupem času jsem však tento výčet poněkud přehodnotil. Čtete dál a dozvíte se, jaké tři hlavní věci mě baví na práci v oddělení Risk Consulting.

1) Lidé

Když se mě někdo zeptá, proč pracuji v KPMG nebo proč pracuji právě v Risk Consultingu (RC), tak první co mě napadne jsou lidé – respektive moji kolegové. Moc pracovních zkušeností sice nemám (poznal jsem všehovšudy 3 různé firmy), ale nikde jinde jsem se nesetkal s tak vysokou koncentrací skutečně inteligentních a schopných lidí. Moji kolegové jsou pro mě nekonečným zdrojem inspirace a motivace. Například když máme nějaký meeting a já vidím kolik toho moji stejně staří kolegové vědí a jak o věcech přemýšlí, hned si v duchu říkám, že si musím k danému tématu sehnat nějaké materiály a všechno se naučit, abych se ostatním vyrovnal.

2) Různorodost práce

Před mým nástupem do KPMG mě hodně lidí odrazovalo argumentem, že práce v BIG4 je nekonečné noční vysedávání u počítače a stále dokola se opakující činnosti a zakázky. Nevím jak v jiných auditorských společnostech nebo jiných odděleních, ale v RC KPMG to rozhodně není pravda. Pracuji zde již téměř 3 roky a krom jednoho specifického typu zakázek (jde o specifickou výpomoc kolegům z auditu) jsem vlastně nikdy nic nedělal dvakrát. Na jednu stranu je to velmi náročné, stále se musím učit něco nového a obratem to učit někoho dalšího, ale takový je zkrátka consulting. Mě osobně to velmi baví a nejraději mám pocit, kdy si po dlouhém dni v práci uvědomím, kolik různých věcí jsem dělal a co všechno jsem stihl. To rozhodně není něco, co zažijete kdekoli.

3) Osobní a kariérní rozvoj

Tento bod se vztahuje k již popisované různorodosti práce a není specifický jen pro RC. Navíc se mi zdá, že někteří moji kolegové na tento bod rádi zapomínají, a tak ho tu zkrátka musím zmínit. V KPMG se každý rok povyšuje a skutečně většina lidí je povýšena. To rozhodně není běžná praxe v ostatních nadnárodních firmách. Navíc, i když máme celkem hodně strukturovanou hierarchii, rozhodně s každým povýšením nesouvisí jen změna podpisu v e-mailu. Začínáte jako asistent, velmi rychle se z vás stává specialista a než se nadějete, jste konzultant odpovědný za celou zakázku nebo dokonce manažer. Záleží jen na vás, co od života chcete a co jste ochotni pro to udělat. Důležité je, že v KPMG tu možnost máte.

Můžete ji mít i vy! Podívejte se na seznam volných pozic a můžete patřit mezi nás.