3 předesvzetí pro MC

Nový rok, nový začátek? Ne tak docela. Management si žije v trochu "vlastním světe" - konec roku máme především fiskální, novou etapu definuje nový projekt. I tak je ale dobré se zamyslet a zabilancovat nad rokem 2017, abychom správně nastartovali rok nadcházející.

Zatímco rok 2017 byl údajně rokem uzavření všeho negativního z minulosti, rok 2018 má být podle mnohých rokem posilování pozitivních stránek osobnosti, rokem vděčnosti a rokem osobních objevů. Objevovat v MC rozhodně bude co - v létě bude dokončena rozsáhlá rekonstrukce prostor na Florenci a my budeme mít krásné nové kanceláře, na které se všichni už dost těšíme. Jako oddělení máme také ambiciozní plány, jak naší práci posunout dál a rozhodně hodláme vyjít z toho, co se nám daří a co umíme - komunikovat, být empatičtí, sebevědomí a energičtí. 

Pořád jsem ale nevěděla, jak specifikovat tři předsevzetí, která by měla Management Consulting v příštím roce provázet. Nakonec jsem si vzala na pomoc Julii Roberts a její cestu za objevením sebe sama.

1) Více jíst

Na podzim roku 2017 jsme obnovili tradici Husačiny v Grobu v Bratislavě. Sešlo se nás, se slovenskými kolegy téměř 60 (a přibližně tolik kilo jsme za ten večer všichni přibrali). Znovu jsme se ujistili, že neformální týmové akce mají smysl, který se promítá i do naší pracovní energie. V týmu pracujeme každý den a při práci se jen tak nedozvíte, kdo si myje vlasy organickým mýdlem, kdo má tajné tetování a kdo je králem Žolíku, kterým jsme si krátili cestu do Bratislavy. 

Společné akce u nás mají smysl, který přidává něco "navíc" do naší práce.

2) Více meditovat

Work - life balance je oblibené téma všech velkých společností, a u nás to není jinak. Spíše než o meditaci bude ale naše práce v roce 2018 o efektivitě. Development Academy nás posouvá v oblasti osobního a profesního rozvoje, nová týmová struktura Management Consultingu zase v oblasti vzájemné spolupráce. Projektová sezona je v plném proudu, což přináší spoustu odpovědností - jednou z nich je i odpovědnost za naši fyzickou a duševní pohodu a umění včas zvolnit a nabrat nové síly.

3) Více milovat

Přiznávám, že tohle je trochu klišé, ale vždycky platí, že práce se dělá mnohem lépe, pokud do ní rádi vstáváte a pokud odpovídá vašim očekáváním. V Consultingu fuguje princip fér a otevřené komunikace, a to nejen směrem ke klientům, ale i směrem k týmu a manažerům. Do nového roku bychom rádi za MC vstoupili s tím, že sami aktivně utváříme naše role v KPMG a snažíme se si nastavovat adekvátní očekávání. I klient pozná, když je v týmu souhra, a naším cílem je, jako každý rok, ukázat klientovi, že pracovat s KPMG je nejlepší rozhodnutí, jaké za celý rok udělal :).