3 otázky pro Veroniku Strolenou, novou partnerku

Martina Štegová, Dan Szmaragowski a Veronika Strolená - tři noví partneři, každý v jiném oddělení. Víme o nich, že jsou profesionálové, kteří za sebou mají obrovský kus práce a pomáhají naši firmu posouvat každým dnem dál. Každý vyniká ve svém oboru a jejich agendy jsou odlišné. Všichni ale nastoupili do KPMG jako čerství absolventi... Seriál zakončíme třemi otázkami pro Veroniku!

1) Ohodnoť sama sebe. Jaká byla Veronika jako asistentka v auditu a jaká je nyní jako partnerka? 

Myslím, že charakter práce je v mnoha ohledech stejný na různých pozicích. Každý den se učím nové věci, pracuji s báječnými lidmi, práce je zajímavá a čelím mnoha zajímavým výzvám. V tomto směru je v podstatě jedno, jestli pracujete na pozici asistenta, nebo partnera. Jsme tým a všichni v týmu mají svoji důležitou roli. No a jestli je něco jiné? Určitě. Teď mne rychle napadá jedna věc – jsem o něco starší…

2) Na kterou zakázku nikdy nezapomeneš a proč? 

Každý asi rád vzpomíná na mnoho zakázek, a to včetně té první. Moje první auditní zakázka je opravdu nezapomenutelná. V recepci u klienta jsem první den nervózně čekala, kdo si mne přijde vyzvednout. No a přišel in-charge. Po cestě do „naší“ zasedačky u klienta byla hned první zastávka v kuchyňce, abychom si po ránu dali kafe. A hned druhá zastávka byla v back office klienta, kde mne in-charge hned představil celému oddělení. Všichni byli moc milí, přivítali mne a hned mi nabídli tykání (v té době si celý back office tykal se všemi členy auditního týmu). Tak jsem si řekla: „To bude fajn, to zvládnu.“ A jsem moc ráda, když můžu říct, že tuto společnost audituji doteď! A každý rok v rámci auditu ráda vzpomínám na své začátky. A dokonce jsou u klienta ještě i někteří (není jich opravdu moc :( ), co mne vítali můj první den na auditní zakázce. 

3) Vzpomeň si na svůj vstupní pohovor. Jak bys teď odpověděla na otázku: Co mě v KPMG čeká?

Určitě bych si řekla, že mne čeká setkání s mnoha zajímavými lidmi, a to jak v rámci KPMG, tak i u klientů. Dále že se naučím neskutečné množství nových věcí. A zároveň bych si řekla, že mne čeká obrovská různorodost v práci. Vždyť kdo může říct, že radil s implementací nových účetních metod v národní bance v jiném státě? Kdo může říct, že je téměř každý den v kontaktu s lidmi z celého světa v rámci KPMG sítě? Kdo může říct, že audituje společnost investující např. do automobilových veteránů nebo závodních koní? To přece stojí za to.

Dan se ptá Veroniky:
Veroniko, dokážeš si vzpomenout, kolikrát ses za svou kariéru do práce „fakt netěšila“?

Nebudu lhát, párkrát se to stalo... Takových dnů bylo ale naštěstí velmi málo. Zároveň jsem je časem vytěsnila z hlavy. Je vždy lepší pamatovat si ty hezké věci. Zvlášť když těch hezkých chvil je v KPMG mnohonásobně více než těch špatných.