3 otázky pro Dana Szmaragowského, nového partnera

Martina Štegová, Dan Szmaragowski a Veronika Strolená - tři noví partneři, každý v jiném oddělení. Víme o nich, že jsou profesionálové, kteří za sebou mají obrovský kus práce a pomáhají naši firmu posouvat každým dnem dál. Každý vyniká ve svém oboru a jejich agendy jsou odlišné. Všichni ale nastoupili do KPMG jako čerství absolventi... Dnes 3 otázky pro Dana!

1) Ohodnoť sám sebe. Jaký byl Daniel jako asistent v Daních a jaký je nyní jako partner?

Jako asistent jsem byl zvědavý, zvídavý a fungoval jako „samostatná jednotka“ (asi i víc, než by si in-chargové přáli :) ). Taky jsem obvykle nedal pokoj, dokud jsem danou věc úplně nepochopil. Jak jsem chtěl dělat vše a toužil umět vše, tak mi celkem trvalo dokončovat jednotlivé projekty. Nicméně vždy se všechno zvládlo. :) Myslím, že snaha vše nejdříve pochopit, udělat si ucelenější obrázek o řešené transakci a navrhnout co nejjednodušší a pragmatické řešení mi zůstane i jako partnerovi. Rozdíl mezi Danem asistentem a Danem partnerem je 17 let zkušeností z řešení reálných problémů našich klientů – ty se nedají získat přečtením knihy či zákonů…

2) Na kterou zakázku nikdy nezapomeneš a proč?

Jak jsem psal do svého příběhu na našich kariérních stránkách – studený pot na zádech a prozatím nejvyšší frekvenci bušení srdce jsem měl po obdržení e-mailu s textem: „… mám tedy osazenstvu tady v Londýně říci, že se na podpis přesouváme do Madridu, nebo do Prahy…?“ Na to se prostě nedá zapomenout!

3) Vzpomeň si na svůj vstupní pohovor. Jak bys teď odpověděl na otázku: Co mě v KPMG čeká?

Na to bych potřeboval několik stran… Ve zkratce: různorodá a velmi zajímavá práce; možnost podívat se pod pokličku řadě firem a pochopit, jak vlastně daná firma, nadnárodní skupina či celé odvětví funguje – pro zpracování studie převodních cen je to naprosto klíčové; možnost mluvit s řadou finančních ředitelů či majitelů firem a řešit s nimi strategické otázky ohledně zamýšlených akvizic apod.; možnost vyjednávat za klienta s finančním úřadem a pochopit, že finanční úředníci jsou taky jen lidé; možnost přednášet; možnost účastnit se mezinárodních školení v zahraničí či klientských seminářů nejen v Evropě; a v neposlední řadě možnost pracovat s inspirativními a velmi chytrými lidmi, kteří umí vytvořit týmového ducha a šířit pozitivní energii.
 

Martina Štegová se ptá Dana:
Dane, pokud bys nebyl daňovým poradcem a mohl si vybrat jinou zcela libovolnou profesní dráhu, co by to bylo?  

To je jednoduché – když jsem byl malý kluk, tak jsem chtěl být pilotem. :-) Dokonce jsem si zkusil tento obor studovat na Fakulte prevádzky a ekonomiky dopravy a spojov v Žilině, ale finančně se výcvik na dopravního pilota během studia nedal ustát… Už v té době stál víc než 1 milion Sk.