3 fakta o Management Consultingu

O týmu Management Consultingu se v KPMG mluví jako o těch, kteří nosí barevné ponožky, nikdo vlastně neví, co dělají, a neustále o sobě dávají vědět. Jak to tedy je? Tady jsou tři fakta!

Barevné ponožky se tu opravdu nosí. Co všichni dělají, ani já stále nevím, protože je toho fakt spousta. A když se sejde celá KPMG, tak ta vtipná hláška z 90 % patří někomu z Management Consultingu. :-) Ale teď vážně:

1) Můžeš si vybrat své zaměření i projekty

V Management Consultingu je spousta týmů s určitým specifickým zaměřením – na finance, technologie, data a spousta dalších. Pokud nevíš, kam přesně míříš, tak nezoufej. Na pohovoru ti pomůžou naši HR specialisté zjistit, kam by ses hodil. Stačí vědět, co tě baví a zajímá. Nejdůležitější ale je, že ať si vybereš jakékoliv zaměření, dveře do poznání něčeho jiného se ti nezavírají. Právě naopak! Neustále spolupracuješ s kolegy z jiných pododdělení, nebo s nimi prostě jenom chodíš na kafe a zjišťuješ, na čem zrovna pracují. Když tě jejich práce zaujme, není vyloučené, že další podobný projekt budete moci dělat spolu. Tomu, na jakých projektech můžeš pracovat, se zkrátka meze nekladou – důležité ale je, abys ukázal chuť do práce a schopnost spolupracovat.

2) Musíš umět plavat

Dříve mě kolegové z jiných oddělení strašili, že mě v Management Consultingu „hodí do vody, ať se naučím plavat“. To zní jako dost děsivá forma učení a já dostala strach. Neutopím se? Po své první zakázce jsem si uvědomila, že se mi to vlastně stalo. Ano, hodili mě do vody, ale skočili tam se mnou. Ukazovali mi tempa i směr. Prostě jsme tu jeden tým složený ze silných individualit :-). 

3) Tvůj názor bude potřeba

Překvapila mě jedna věc. Spoustu lidí zajímá, co si myslím. Jako nováček jsem zprvu měla přirozený strach. Nebude můj názor hloupý a naivní? Teď už vím, že žádný názor není hloupý. Líbí se mi, že tu nejsme ovce. Každý se cení jako individuální osobnost. Každého názor je vítán. Zní to možná jako cliché – ale myslím to vážně! Setkala jsem se například s docela přísnou kritikou práce manažera. Ten ale kolegovi za jeho názor poděkoval a mně řekl: „Je důležité o tématu diskutovat - všechny komentáře jsou žádané, pokud spějí ke konstruktivnímu řešení“. A tak to je – naučila jsem se nebrat si kritiku osobně, ale použít ji pro zlepšení své práce.

Chceš se k nám přidat? Zkus se podívat na naše volné pozice - třeba hledáme právě tebe. Budeme se těšit na tvůj životopis!