2 hlavní důvody, proč začít kariéru v KPMG

Každý den je plný malých rozhodnutí. Mám si dát ke snídani jogurt nebo koláč? K obědu salát nebo fast food? Půjdu po práci běhat nebo radši na pivo? Jsou rozhodnutí, která ovlivní maximálně vaši postavu. Pak jsou tu ale taková, která ovlivní celý váš život. Třeba když stojíte před volbou, jaký obor zvolíte nebo do jaké firmy nastoupíte.

Pár přátel stačí mít

Začínáte novou etapu života. Kamarádi z vejšky začínají žít svoje životy jinak a jinde. Nechápete, proč si na vás Karel a Pepa už neudělají čas. Byli jste jim dobrý, když potřebovali opsat test nebo poslat zápisky. A teď marně čekáte na odpověď na zprávu.

Je čas ukázat Karlovi a Pepovi, že je nepotřebujete. Že máte také svůj život. Hned jak k nám nastoupíte, posadíme vás k nám do open space. Sice nebudet mít svoji kancelář, ale budete ve středu všeho dění, ať už pracovního řešení, rad nebo nejnovějších drbů. Myslím, že jsme dobrá parta. Chodíme spolu na kafe, obědy, probírám kdo na čem dělá. Když si zvolíš k obědu ten fast food, pomůžeme ti ho vyběhat na squashi, badmintonu, basketu či při dalších sportech. Na to tu máme dokonce sportovní ambasadory.

Jediným limitem jste vy sami

Říkávali vám rodiče, že můžete být čímkoliv? A že dokážete vše, co si usmyslíte? Jako malým nám to dalo sebevědomí, a dlouho jsme tomu možná i věřili. Než jsme došli na školu a zjistili jsme, že budeme rádi, když dokážeme ročník úspěšně ukončit. V KPMG se to ale může obrátit, a vy dostanete (jako já) obří confidence boost.

Stává se, že dostanete úkol, který je zdánlivě nad vaše síly. Ze začátku jste z toho v šoku. Nebojte, lidi z „openu“ a manažer vás podrží, a vy ten úkol zvládnete. Fajn, tohle byste měli. A pak přijde další úkol. „Tak tohle už fakt nedám,“ říkáte si. Ale zase to dáte, a začínáte si myslet, že jste fakt dobrý. A tady se rodí to sebevědomí. Ta chuť hlásit se na projekty, a zkoušet něco, co jste ještě nedělali.

Holka z daní teď vyvíjí roboty

A to je i můj případ. Nastoupila jsem bez technických znalostí s čistě byznysovým zaměřením. Nyní se učím vyvíjet software roboty a mým dalším cílem je naučit se SQL a základy Pythonu. Ano já, slečna, co přešla z daní. A ne protože musím. Ale protože CHCI! Ani se nenaděješ a za rok si připadáš, že ses naučil mnohem více, než za celou školní docházku. To ani Karel s Pepou nepochopí.

Tímto příběhem jsem vám chtěla dát jednu zásadní radu. Nebojte se výzev a věřte si. Jedině náročné úkoly vás posouvají dál a u nás díky skvělému týmu k tomu budete mít ideální prostředí. Můžete zkoušet a experimentovat a postupně směřovat svoji kariéru. Díky širokému záběru v Management Consultingu budete mít opravdu z čeho vybírat. Tak klikněte sem a třeba se spolu sejdeme v office.