Zpět na články
Kariéra

Zvítězili jsme ve hře Escape2Audit a vyrazili do Budapešti!

5. července 2017

Výhrou v nedávné soutěži od KPMG byla návštěva hlavního města Maďarska s proplacenou dopravou, ubytováním se snídaní a ještě účastí na místní únikovce! Tam i zpět jsme zvolili dopravu nočním vlakem, pro oba poprvé v lůžkovém kupé. Náš skvělý třídenní výlet do Budapešti tedy započal odbitím pondělní půlnoci.

Den první

V ranních hodinách prvního dne nás vřele (40 °C!) uvítala maďarská metropole. Neváhali jsme a hned se vydali objevovat její krásy. Ještě před obědem jsme si prošli náměstí Hrdinů a přilehlý park a prozkoumali místní tržnice. Odpoledne jsme strávili v centru východní části města – Pešti, kde je k vidění většina muzeí, majestátní katedrála sv. Štěpána, největší synagoga v Evropě a také vyhlídkové ruské kolo. Před vrcholem večera – escape game – na nás čekala výtečná večeře v typické maďarské restauraci, kde jsme si potvrdili, že místní mohou být na svou kuchyni právem hrdí. Samotná hra byla trochu ztížená komunikací s obsluhou přes vysílačku a v anglickém jazyce, i tak nám ale únik utekl jen o pár minut a hru jsme si moc užili.

Den druhý

Středeční plán se soustředil na druhou stranu řeky (Buda). Hned ráno jsme vyšlapali na Gellértovu horu, na jejíž vrcholu je citadela, vysoký pomník sv. Gellérta
a hlavně nádherný výhled na celé město. Následoval Budínský hrad se svou starodávnou lanovkou, kostel sv. Matyáše a Rybářská bašta, dle množství turistů bychom řekli, že se jedná o nejnavštěvovanější místa ve městě. Den jsme zakončili romantickou večerní procházkou po nábřeží Dunaje s výhledem na osvětlený parlament. 

Den třetí

Po dvou dnech jsme byli plní zážitků a šťastní, ale také unavení z horkého počasí a nachozených kilometrů. Proto následoval poslední – čtvrteční den ve znamení relaxu v termálním aquaparku na Markétině ostrově. Zkusili jsme jak bublinkové koupele a léčivé vody, tak i tobogány – to bylo modřin!

Před odjezdem domů jsme jen taktak stihli zavírací dobu Velké tržnice a nakoupili typické čabajské klobásy, pohledy a pálivou papriku. Tímto byl náš výlet u konce. S naloženými batohy jsme se vrátili zpátečním vlakem do každodenní reality.

Mnohokrát děkujeme, Vojta a Gábi :)

Nezaznamenali jste hru Escape2Audit? Brzy si opět zahrajeme!

Zpět na články

Mohlo by tě zajímat

Nestíháš číst? Dej nám svůj e-mail a ty nejzajímavější články ti pošleme rovnou do schránky!