Zpět na články
Audit obchodních a průmyslových společností

Z asistenta auditním analytikem

7. února 2017

Během prvního měsíce nového roku se u nás v auditu událo pár změn. Vlastně přesně pár (čti dvě) :-) A obě změny se týkají jak COMu tak FS. (Jaký je rozdíl mezi oběma odděleními ses mohl/a dočíst v minulém článku). Tak například už u nás nikdo nebude asistent, ale audit analyst.

První příjemnou změnou, která byla avizována již před Vánoci, je plošné zvýšení základních mezd pro asistenty a incharge. Jelikož je změna platná už od Nového roku, můžeme se z ní radovat hned při lednové výplatě :)

Druhou, neméně zajímavou změnou, je přejmenování naší asistentské pozice na pozici analytickou. V praxi už tedy nebudeme oficiální asistenti auditora, ale auditní analytici. Nový název sjednocuje názvy pozic s ostatními odděleními v KPMG, ale především mnohem lépe vystihuje náplň naší práce.

Co si přesně představíš pod názvem asistent? Skenování a vaření kávy služebně starším kolegům?

Jasně, v některých firmách budeš opravdu jako asistent skenovat, zakládat šanony, vařit kafe a v tom lepším případě i koukat někomu pod ruce, jak se ta skutečná práce má vlastně dělat. Rozhodně ale ne u nás. Dokonce i jako auditní analytik-stážista budeš hned od začátku pracovat na reálných a zajímavých zakázkách, chodit na schůzky s klienty a řešit nejrůznější auditní úkoly. Rozhodně se však nemusíš bát, že bys něco z toho nezvládl/a. Na zakázce nikdy nepracuješ sám, ale máš kolem sebe tým zkušených kolegů, kteří ti vždy poradí a pomůžou. Navíc u prvoročních analytiků se vyloženě očekává, že se budou ptát a získávat tím potřebné znalosti do dalších auditních zakázek.

Kromě kvalitní praxe zde najdeš i přátelské a otevřené prostředí, které je dle mého názoru jednou z největších výhod práce v našem oddělení a v KPMG obecně.

Do auditu právě hledáme nové analytiky! :-) Chceš se k nám přidat? Podívej se na volné pozice a dej nám o sobě vědět!

Zpět na články

Mohlo by tě zajímat

Nestíháš číst? Dej nám svůj e-mail a ty nejzajímavější články ti pošleme rovnou do schránky!