Zpět na články
Kariéra

Startupy: Kde nasbírat inspiraci na svůj projekt?

7. září 2017

Zajímají tě startupy? Pokud směřuješ do byznysu, tak by určitě měly. Mám pro tebe tip na akci, která tě nesmí minout. Já tam jako konzultant KPMG a zároveň šéf pražského Startup Grindu určitě budu!

Co je to vlastně „startup“? Na internetu najdeš spoustu definic toho, co tento pojem znamená. Nicméně mně je nejbližší definice od Paula Grahama: „Startup je společnost designovaná pro rychlý růst." Podle mého názoru je to většinou skupina lidí s jednu jasnou vizí a nápadem. A ty jsou schopni a připraveni rychle zrealizovat. Nápadem může být nová služba, ale i produkt, který pomůže společnosti. Podle magazínu Forbes se mezi nejznámější české startupy řadí Apiary.io, Kiwi.com, SpaceKnow, Rohlík.cz, Twisto, Gamee, Neuron Soundware a mnoho dalších. Na globální scéně pak např. Airbnb, UBER, Slack, WhatsApp, Tinder – ty určitě znáš. A když mluvíme o startupech. Víš, že mnoho našich bývalých (i současných kolegů) si po pár letech u nás založilo vlastní startup? A to proto, že tu získali vědomosti potřebné pro řízení vlastní firmy i týmu! :-)

A teď už slibovaný tip na akci. Startup World Cup & Summit je aktuálně jedna z velmi zajímavých startup akcí na naší scéně. Světová soutěž startupů Startup World Cup se bude v ČR konat už podruhé. V březnu tohoto roku v něm zvítězil startup Shipvio s aplikací, která propojuje odesílatele přepravy přímo s dopravci. Zdokonaluje tak způsob, jakým se dnes na trhu přepravuje zboží. Tento rok SWC doprovodí i lokální akce Startup Summit, už tradiční, ryze česká konference. Já osobně to vnímám jako obrovský krok kupředu v české startupové sféře.

Celá akce se snaží profíkům i startupovým nadšencům přinést to nejzajímavější, co se v českých i globálních startupech urodilo. V pořadí je zástup zajímavých hostů a mentorů, inspirativní panelové diskuze a hlavní soutěž o více než milionovou investici. Vystoupí třeba světoznámý fotograf Benjamin Von Wong, Franz Salzeberg z Evropské vesmírné agentury, COO Hyperloop Transportation Technologies Andres De León nebo Karel Janeček. V řadách mentorů se objeví jména zakladatelů a šéfů významných českých i zahraničních startupů a akcelerátorů, mezi nimi například zakladatel Creative Docku Martin Pejša, spoluzakladatel startupu Liftago Ondřej Krátký či Cédric Maloux – CEO prvního českého business inkubátoru StartupYard.

V KPMG se snažíme podporovat podnikání a rozvoj vlastních nápadů. Ať už našich zaměstnanců nebo startupů. I proto podporujeme skvělé akce, jakou Startup World Cup & Summit bezpochyby je. Jsme partnery Interactive Stage zaměřené na životní cyklus startupů, tedy „Life of a Startup“. U ní se určitě potkáte i s dalšími zástupci z KPMG.

Pokud u toho chceš být taky, sleduj náš facebook. V pátek 26.9. najdeš soutěž o lístky, tak nezaspi!

Zpět na články

Mohlo by tě zajímat

Nestíháš číst? Dej nám svůj e-mail a ty nejzajímavější články ti pošleme rovnou do schránky!