Zpět na články
Risk Consulting

Risk Consulting: Intro

16. ledna 2017

V dnešní dynamické době znamená i malý rozdíl či malé zaváhání ztrátu kroku s trhem. A také naopak, společnosti, které jdou změnám naproti, mohou být o krok před konkurencí. Čím se tedy zabýváme v Risk Consultingu? Lidé z RC pomáhají společnostem srovnat krok s trhem a posouvat se vpřed. Pracujeme tedy v těch oblastech, které společnosti identifikují jako velice rizikové.

Risk Consulting? Co si pod tím představit?

Oddělení je rozděleno do "clusterů", tedy oblastí podle konkrétního zaměření. Tyto clustery jsou vedeny zkušenými manažery, kteří mají v dané oblasti mnohaleté zkušenosti. Clustery nemají nějaké pevné hranice, nicméně organizačně je základní struktura Risk Consultingu dělena na:

  1. Banking - služby pro bankovní sektor
  2. Insurance / Actuarial - služby pro pojišťovny a pojistná matematika
  3. Accounting Advisory Services (AAS) - vše v oblasti Českých účetních standardů, IFRS, US GAAP a konsolidací
  4. Information Risk Management (IRM) - datová analýza a ochrana dat ve společnostech napříč odvětvími
  5. Internal Audit - interní audit a spolupráce na nich pro všechna odvětví
  6. Process Advisory - řízení a optimalizace procesů komerčních společnosti

 

Všichni v RC máme svůj primární cluster, kterému se časově věnujeme nejvíce. Nicméně vedle primárního má každý také svůj sekundární cluster, někdo nemá pouze jeden, ale třeba tři. Díky tomu je práce různorodá a člověk se může postupem času profilovat dle svých priorit a získaných zkušeností.

Na čem budu tedy pracovat?

Již od prvního dne můžete pracovat na různých projektech. Od modelování procesů dle regulatorních požadavků v oblasti finančních institucí, přes interní audity nebo spolupráci na konsolidačních projektech investičních skupin až po nastavování bezpečnostních procesů v IT nebo výběru a implementací účetních, provozních či CRM systémů.

Rozmanitost projektů nejde vypsat v rámci jednoho článku, takový sloh by vás ani nebavil číst:-). Detailní zaměření našich "clusterů" vám společně s Michalem představíme postupně. Máte se na co těšit!

Chceš se k nám přidat do RC? Právě nabíráme! Podívej se na volné pozice a dej nám o sobě vědět!

Zpět na články

Mohlo by tě zajímat

Nestíháš číst? Dej nám svůj e-mail a ty nejzajímavější články ti pošleme rovnou do schránky!