Zpět na články
Kariéra

Proč se nás studenti bojí?

10. února 2017

Během svých návštěv na veletrzích pracovních příležitostí jsem si všimla, že někteří studenti mají pocit, že se do KPMG nemohou vůbec hlásit. Jsou údajně předurčeni k neúspěchu. Právě pro takto smýšlející jedince je tento článek.

Takový normální veletrh

Rozhovor se studenty ČZU začal poměrně běžně. Měli ponětí o KPMG, věděli, čím se zabývají daná oddělení a jejich studijní obor byl zaměřený na ekonomii. Následovala obligátní otázka: "Tak si k nám určitě pošlete životopis, že?!" Narazila jsem. Studenti měli pocit, že se do naší společnosti nehodí, jelikož KPMG přece hledá ty nejlepší, a jak by mohli být oni těmi nejlepšími, si nedokázali představit.

Docela mě to zarazilo. Samozřejmě, že KPMG hledá vhodné kandidáty do svých oddělení a samozřejmě, že chceme pracovat se šikovnými lidmi, ale opravdu to musí nezbytně znamenat, že chceme TY NEJLEPŠÍ? A hlavně - co znamená nejlepší?

Koho hledáme?

Během rozhovoru, který jsem popsala výše, jsem si vzpomněla na assessment centrum, které jsem jako prakticky každý analytik/konzultant v KPMG absolvovala. Personalistka, která se o nás ten den starala, řekla hned na úvod jednu velmi důležitou větu: "Nezapomeňte, nehledáme ty nejlepší, hledáme pohodové lidi, kteří dobře zapadnou do kolektivu daného oddělení." Postupem času jsem zjistila, jak velkou pravdu měla. Můžete být nejnabiflovanější, nejvýraznější nebo třeba nejsebevědomější člověk v místnosti a nemusíte být přijat do našich řad. Vím, že to může znít děsivě, ale představte si, že byste měli v kanceláři kupu velmi výrazných individuí, ale nikoho, kdo by je svým klidem vyvažoval.

Není třeba se bát

KPMG je plná různých lidí, s různými zájmy, s různou náturou a vystupováním. Jako celek ovšem vytváříme pečlivě namixovanou směs toho nejlepšího a nejvyváženějšího kolektivu, jaký jsem kdy měla tu čest poznat. Chtěla bych tedy apelovat na všechny studenty ze všech vysokých škol, nebojte se, že nejste nejlepší, a přidejte se k nám. Třeba jste právě vy ten oheň nebo voda, které hledáme do našeho týmu :-)

Mrkněte na otevřené pozice, třeba se vám rovnou nějaká zalíbí! :-)

 

Zpět na články

Mohlo by tě zajímat

Nestíháš číst? Dej nám svůj e-mail a ty nejzajímavější články ti pošleme rovnou do schránky!