Zpět na články
Audit obchodních a průmyslových společností

Povýšili mě! Co k tomu vedlo?

28. srpna 2017

Zpráv na pracovní mail mi chodí několik denně. Poslední červnový den ale přišla jedna speciální, na kterou jsme všichni v KPMG netrpělivě čekali. Nová povýšení - včetně mého jména! Dneska ti povím, na základě čeho se v KPMG vlastně povyšuje.

Jak určitě víš z předchozích článků ode mě i ostatních blogerů, v KPMG se pravidelně jednou ročně povyšuje. A všechna povýšení oznamuje řídící partner skrze tzv. promotions e-mail. Na základě čeho se u nás vlastně povyšuje? 

1) Roční cíle

Na začátku každého fiskálního roku (což je v říjnu) si stanovujeme cíle na celou následující sezónu. Průběh je zhruba takový, že si nejprve sedneš se svým performance managerem (PM = manager nebo partner, který ti pomáhá s tvým kariérním rozvojem) a proberete cíle, kterých bys chtěl/a dosáhnout. Cíle si poté vyplníš i do elektronické databáze MyPD (My Personal Development), kde si v polovině a na konci sezóny shrneš to, jak se ti během roku dařilo, co se ti povedlo splnit a na čem chceš ještě zapracovat. Samozřejmě se kdykoliv během roku můžeš se svým PM radit a zeptat se, na co potřebuješ. Každý má ale trochu jiný přístup, a tak bude záležet, kdo tvým PM bude, a jak si proces nastavíte.

2) ERF

Evaluation review form je formulář, o kterém se ti dřív nebo později bude zdát i v noci :D. Vyplňuje se po ukončení zakázky. Hodnotíš v něm svou odvedenou práci, co se ti podařilo a tak podobně. Kromě slovního komentáře se tu oznámkuješ na stupnici od U (Unsatisfactory = Neuspokojivé aneb Tohle se mi fakt nepovedlo!) až po O (Outstanding = Jsem fakt hvězda, v tomhle jsem zaválel/a) :). Vyplněný formulář pak pošleš vedoucímu zakázky. Ten také ohodnotí tvůj výkon a pošle ho na schválení managerovi zakázky. Po celém tomhle kolečku se ti schválený formulář vrátí a ty si ho můžeš vesele poslat do databáze určené výhradně pro zasílání "erefek" :).

3) Hodnotící mítinky (Incharge vs. Analyst)

Mítinky probíhají jednou ročně (nejčastěji koncem března). Na jednom se sejdou všichni analytici a na druhém všichni inchargové. Ústně se hodnotí výkon jednotlivců. Analytici hodnotí incharge a naopak. Z těchto hodnocení se poté vychází při výběru těch, kteří budou povýšeni.

A jestli se chceš i ty dočkat příští rok nějakého povýšení, tak je nejvyšší čas poslat nám svoje CV :).

Zpět na články

Mohlo by tě zajímat

Nestíháš číst? Dej nám svůj e-mail a ty nejzajímavější články ti pošleme rovnou do schránky!