Zpět na články
Risk Consulting

Modrá je dobrá, aneb má cesta k modré barvě

23. listopadu 2016

Každý se bojí výběrového řízení a často si klade otázky: Co po mě budou chtít? Budou nepříjemní? Obstojím v konkurenci? Jak to bude probíhat? Člověk je od přírody zvědavý tvor, ale dokud to nezkusíš, nic se nedozvíš!

Když jsem se rozhodoval, co dál dělat...

Osmnáct a půl let jsem byl zvyklý vstávat s myšlenkou, že jsem školou povinný. Tato doba skončila a já se začal poohlížet již v posledním ročníku VŠ, kterému „ďáblovi“ se upíši. Jelikož mám kolem sebe mnoho lidí, kteří mají zkušenosti s big4, začal jsem detailněji zkoumat jejich pracovní nabídky. Již při studiu jsem si prošel mnoho workshopů velkých společností včetně KPMG (mimochodem - ty můžeš taky). Zpětně musím říct, že mi tato zkušenost neodpověděla na otázku: "Které oddělení je právě pro mě?". Nicméně mi workshop určitě odpověděl na otázku: "Které oddělení není má krevní skupina?", čímž mi byl zjednodušen proces výběru budoucího zaměření. Po ujasnění si směru mé budoucnosti jsem začal hledat zajímavé pracovní nabídky.

První krok

V té době KPMG hledalo novou posilu do Risk consultingu na pozici Business Analyst. CV, jméno, adresa , vzdělání, přílohy … ODESLAT – klik, a teď se děj vůle boží. Vzápětí přichází mail ohledně poděkování za zájem a přijetí žádosti. Tentýž týden přichází také mail ohledně termínu výběrového řízení, které se bude konat cca za měsíc. Celý měsíc ticho před bouři a já uvažoval - připravovat se nebo se nepřipravovat? A pokud ano, má to cenu nebo nemá? Nakonec jsem usoudil, že osud je v tomhle případě spravedlivější a já ho rohlíkem neopiji.

A23A1015

(Honza uprostřed)

Dříve než jsem si vše uvědomil, seděl jsem za svým stolem...

Měsíc čekání byl u konce a já během 9 dnů prošel všemi následujícími čtyřmi koly výběrového řízení, 1) testování dovedností (do té doby jsem netušil, kolika způsoby lze člověka testovat) včetně českého a anglického jazyka, 2) Assessment Centrum (zaměřené na týmovou spolupráci v rámci případových studií), 3) pohovor s manažery, a jako poslední 4) pohovor s partnerkou firmy. Celé výběrové řízení bylo vedeno v přátelském duchu s důrazem na výkon. Vše proběhlo neskutečně rychle a já po 9ti dnech podepsal smlouvu. Pro srovnání mohu říci, že jsem se v té době účastnil více výběrových řízení, které probíhaly měsíc i dva, ale po velmi příjemném pohovoru (možná spíše rozhovoru) s naší partnerkou, jsem byl rozhodnut. Nastoupil jsem hned další měsíc. A tak mě tady máte… a jen tak nezmizím, jelikož mým úkolem bude vám přiblížit každodenní život v oddělení Risk Consultingu.

Zpět na články

Mohlo by tě zajímat

Nestíháš číst? Dej nám svůj e-mail a ty nejzajímavější články ti pošleme rovnou do schránky!