Zpět na články
Audit obchodních a průmyslových společností

Léto ve znamení dovolených a školení!

9. prosince 2016

Léto je pro auditory bezesporu tím nejpříjemnějším obdobím za celý fiskální rok. Letní sezóna se totiž nese ve znamení dovolených a nejrůznějších školení! Jaká školení musíme povinně absolvovat a která jsou pro nás dobrovolná? Vysvětlení na řádcích níže.

Na léto se těší každý! Teplo, dlouhé dny, krátké noci, grilování a válení se u vody. My v auditu se však na léto těšíme ještě o něco víc! Hlavní věcí, která dělá léto super samo o sobě je fakt, že nám končí nabitá auditní sezóna a pracovní tempo se začíná pomalu ale jistě zvolňovat. Kromě vybírání si řádných dovolených máme také možnost vybrat si všechny přesčasy, které se nám během sezóny v timesheetu (čti v interní evidenci naší práce) nastřádaly. A to už je potom pořádnou dávka volna navíc:) Tedy alespoň v případě, že si přesčasy nenecháš proplatit. Ale zpět k hlavnímu tématu tohoto článku – školení!

Jak se můžeme školit v KPMG?

Školení jsou samozřejmě vypisovaná průběžně, tudíž máme možnost je navštěvovat celý rok. Ale popravdě? S tím jak velmi zřídka jsme v auditní sezóně v kancelářích na Florenci, je dost složité si účast na školení dopředu naplánovat. Proto veškerá povinná (a zároveň nejdůležitější) školení jsou vypsána až na léto. Nicméně přihlašování na ně probíhá už zhruba od března, abychom to všechno zvládli naplánovat v souladu s naší dovolenou.

A na co že se to teda vlastně školíme? No…dá se říct, že na všechno týkající se auditu :) Hlavním školením, které je většinou několikadenní a které je tak trochu srovnatelné s úvodním školením pro nováčky, je Audit Foundation I., II., III. (označení podle toho na jaký level nastupuješ od nového fiskálního roku). Jedná se o školení na ty nejdůležitější auditní techniky a postupy, které při každodenní práci na nové pozici budeme využívat :)

Další školení jsou už více specifická. Na výběr máme například zaměření na IFRS (Mezinárodní standardy účetního výkaznictví), komunikaci s klientem, databázové aplikace, ale také na stress management, zpětnou vazbu a work-life balance.

English - level profík

A to nejlepší jsem si nechala na konec! A tím je týdenní intenzivní kurz angličtiny probíhající přímo na naší pražské pobočce. Až do letošního léta vedl angličtinu náš interní lektor Grey. Ten se však letos rozhodl pro velkou změnu a po 11 letech v KPMG poslal v srpnu svůj „last email“. Troufnu si tvrdit, že jeho týdenní lekce angličtiny jsou (tedy spíše už byly) absolutně nejoblíbenějším týdnem z celého roku! A to nejen pro audit. Příští léto se tedy můžeme těšit na nového lektora. Doufejme, že bude v kvalitou výuky a hlavně lidským přístupem „ke svým studentům“ šlapat Greyovi na paty :) A třeba se s ním v létě na školení potkáš už i ty!

Zpět na články

Mohlo by tě zajímat

Nestíháš číst? Dej nám svůj e-mail a ty nejzajímavější články ti pošleme rovnou do schránky!