Zpět na články
Kariéra

KPMG Band: máme u nás spoustu muzikantů!

13. února 2017

Na práci v KPMG mě baví jedna zásadní věc. Když přijdete s nápadem, pro který máte zapálení, firma vás podpoří a vy svůj projekt brzy vidíte zrealizovaný. Přesně takhle to bylo s nápadem objevit co nejvíce kolegů v KPMG, kteří ve volném čase muzicírují nebo zpívají. Našla jsem spoustu perel – máme mezi sebou členy skvělých rockových kapel, světoznámých sborů i sólové muzikanty, kteří by dohromady utvořili skvělou bandu a zvedli ze židlí nejednoho tanečníka. Tak si pusťte do sluchátek oblíbenou písničku, pohodlně se posaďte a čtěte!

Všichni měli za úkol se představit odpověďmi na tři otázky:

 1. Jaký je tvůj nástroj?
 2. Jak dlouho a kde hraješ či zpíváš?
 3. Jaká je tvoje oblíbená skladba?

 

Kytaristé

Honza Knytl, Associate Manager, RC

 1. Hraju na kytaru (klasickou, akustickou i elektrickou), okrajově na baskytaru, ve hře na bicí jsem ještě v plenkách a jako doprovodný vokalista i na hlasivky.
 2. Na klasickou kytaru hraju od 6 let a na elektrickou od 21 let. Zpívám od 17. A na bicí? To nestojí za řeč. Dříve jsem hrával v kytarovém orchestru Pražské kytary, potom v kapelách Krkavci a Dobrohošť. V poslední době hraju na kytaru denně svému novorozenému prckovi. :-)
 3. Pokud bych měl říct opravdu jen jednu, tak A Change of Seasons od Dream Theater.

 

Eva Štumpfová, Senior Manager, RC

 1. Hraju na kytaru.
 2. Hrála jsem pár let na základní a střední škole, pak hodně dlouho ne a ke kytaře jsem se vrátila před 3 lety. Zatím hraju jen pro sebe, případně s kamarády jen tak.
 3. Moje oblíbená skladba, kterou hraju, je Classical Gas od Masona Williamse.

 

Robert Cetl, Supervisor, Translators

 1. Hraju na kytaru a zpívám, skládám hudbu a texty.
 2. Hraju cca 15 let v rockové kapele Preludium. Najdete nás na Bandzone!
 3. Těžko vybírám jednu, ale např. Iris od skupiny Goo Goo Dolls.

Cetl3

 

Lukáš Procházka, Consultant, RC

 1. Hraju na kytaru, zpívám a jednou ročně vždy opráším saxofon, abych zahrál vánoční koledy.
 2. Zhruba od 15 let jsem byl pořád v nějaké vesměs rockové kapele, ale s nástupem do KPMG jsem se stal jen příležitostně hostujícím muzikantem.
 3. Mám rád spoustu písní napříč žánry – blues, rock’n‘roll, britpop… Vybrat jen jednu by bylo neuctivé. :-)

 

Michal Sladký, Business Analyst, RC

 1. +2.  Moje hudební vzdělání začalo vystudováním hry na housle na základní umělecké škole. I když jsem hrál takřka 7 let, nikdy mě to doopravdy nebavilo, takže hned co jsem na hru na housle dostal „papír“, tak jsem s tím praštil. Následně jsem několik let hrál na klavír a nakonec ještě na kytaru. A také zpěv, což byl odmala můj sen. Dnes už mi bohužel nezbývá tolik času, abych se udržoval v kondici a zvládl zahrát to, co „za mlada“, a koncertní síně vystřídala skromná domácí pracovna. O to víc mě ale potěší potlesk kamarádů, když náhodou ještě někde, většinou už v dobré náladě, něco předvedu. :-)
 2.  Tuhle otázku mi naposledy položila moje přítelkyně Lucinka na našem prvním rande. A já jí tenkrát stejně jako teď řekl, že na to neumím odpovědět. Myslím, že to ani nejde. Mám rád tolik písniček z tolika různých žánrů, a kdybych vybral jednu, okamžitě bych si vzpomněl na jinou, lepší a tak stále dokola.

 

Bubeníci

Martin Čech, Consultant, Markets & Proposals

 1. Hraju na bicí, občas něco zabrnkám na kytaru. Až dokončím MBA studium, chci se začít učit na klavír.
 2. Od 6 let jsem hrál na flétnu. V 11 letech přišel na řadu klarinet a hrál jsem na něj například v dechovce, se kterou jsme projezdili půlku Evropy. V 15 letech jsem přišel na chuť bicím, u kterých jsem zůstal. Za ta léta jsem odehrál stovky koncertů v různých jazzových a tanečních orchestrech a rockových kapelách. Dnes bubnuju v kapele Rituály a v muzikálu v mladoboleslavském divadle.
 3. Oblíbených písniček jsou mraky. Ale taková moje „pohřebovka“ je Rocks Off od Rolling Stones!

 

Michal Cífka, Manager, Audit COM Morava

 1. Umím hrát na bicí. Ještě taky tři akordy na kytaru a Prší, prší na klavír!
 2. Hraju od svých 12 let, takže už celkem 20. S kapelou jsme začínali na gymplu jako Radiohead revival, pak jsme ale zjistili, že je to pro nás příliš velké sousto. Navíc jsme chtěli tvořit vlastní hudbu, tak jsme založili kapelu Plum Dumplings. Po několika letech i několika jiných hudebních projektech a několika desítkách vyzkoušených zpěváků jsme konečně našli tu pravou frontwoman, Adél, která v současnosti dává naší kapele tvář.
 3. Oblíbené skladby? Pro mě jako pro posluchače zahraniční hudby Foo Fighters – Best of You. Jako bubeník mám rád Chop Suey! od System of a Down a Průměrný děti historie od Esazlesa. Jako posluchač domácí tvorby mám rád Pathetic od Khoiby.  

 

Jana Samšuková, Marketing & Communication

 1. Nejčastěji mě najdete za bubnama nebo na cajónu. S sebou si také pokaždé nosím pytel s perkusemi, třeba s „rejží“, „kravským zvonem“ nebo valchou. A taky náhlavní mikrofon.
 2. Před mnoha lety ze mě měla být pianistka, ale vůbec mě to nebavilo. Po 5 letech jsem s tím sekla a v 10 letech se začala v hudebce učit na bicí nástroje. To mi vydrželo dodnes. Celou střední a začátek vysoké školy jsem hrála s píseckou kapelou Possibilní Explikace, se kterou jsme párkrát vystoupili i na Rock for People. No a dnes hraju a zpívám v kapele KVP blues & girls mého táty Petra převážně blues rock. Společně také připravujeme speciální projekty jako Bob Dylan či Eric Clapton Birthday Concert.
 3. Touhle otázkou jsem si na sebe upletla bič a budu švindlovat. Dvořákova Novosvětská, Claptonova akustická Old Love a Stairway to Heaven od Led Zeppelin.

JanaSamsukova

Houslisté a pianisté 

Martina Valachová, Assistant, TAX

 1. Hraji na housle a zpívám.
 2. Na housle jsem začala hrát v první třídě základní školy. Vedle sólového vystupování jsem byla také členkou symfonického orchestru. V současnosti se kromě hry na housle věnuji i zpěvu, a to v rámci malého jazzového seskupení.
 3. Mezi moje nejoblíbenější klasické skladby patří díla Antonína Dvořáka, konkrétně Symfonie č. 9 – Z Nového světa. Z jazzové tvorby pak obdivuji Postmodern Jukebox.

 

David Watterson, Senior Manager, CEE

 1.  I’ve studied piano since I was seven. As a child I played in concerts and entered competitions at a local music festival, but now I mainly play at home. In my teens I studied church organ. It’s not a huge stretch for a pianist, but you do need to learn to play with your feet as well as your hands. I can say that my first paid job was ‘professional musician’: playing for church services a couple of hours a week was a much quicker way to earn spending money than my friends, who delivered newspapers each morning or worked in shops after school. I haven’t played regularly for years, but I still play when I visit my family at Christmas. I’ve played some of the Christmas carols so many times that they’re etched into my memory!
 2.  My wife and I had our first child recently, so my current favourite (and most useful) piece is Brahms’ Lullaby!

 

Zpěváci

Eva Richtrová, Senior Manager, COM

 1. + 2) Hudba je pro mě „kořením života“ – od mateřské školy zpívám ve sboru a hraju na klavír. Druhou rovinou je setkávání se s lidmi, kteří také zpívají či hrají na hudební nástroj. Od roku 1990 jsem členkou smíšeného pěveckého sboru Gaudium Praha, jehož sbormistry jsou Zdena a Vladislav Součkovi. Jsme součástí větší hudební rodiny, kam patří dětský pěvecký sbor Radost Praha, chlapecký a mužský sbor Pueri Gaudentes a dívčí komorní sbor Puellae. V našem repertoáru jsou skladby různých období i žánrů, zpíváme na koncertech v České republice i v zahraničí. Ze sborových zájezdů mám spoustu zážitků – od ubytování v rodině členky spřáteleného sboru působícího nedaleko Londýna, jejíž manžel byl KPMG partner zodpovědný za služby pro pojišťovny na celosvětové úrovni, až po zpívání spirituálů se spřáteleným sborem na rybářských lodích mezi norskými fjordy.
 2. Oblíbenou skladbu nemám, spíše mám hudební zážitky – v loňském roce to bylo provedení Mozartovy Korunovační mše s orchestrem a profesionálními sólisty, letos zase provedení díla Carmina Burana od Carla Orffa se spřáteleným sborem a 100členným orchestrem ve Wrocławi a pak provedení této skladby se sbory amerických univerzit a českými sbory v Obecním domě.

 

Hanka Šustrová, Assistant, Quality and Risk Management

 1. + 2) Ráda si zpívám už od malička. Na základní škole jsem byla členkou školního pěveckého sboru. Pak už jsem si zpívala jen tak pro radost. Před 2 lety jsem se rozhodla, že bych se zpěvu chtěla opět více věnovat, a přihlásila jsem se na kurz zpívání Dany Houdkové – a to mě pak přivedlo do jejího sboru TakyHlasy. Ve sboru jsou jak lidé s pěveckou zkušeností, tak i nezpěváci, kteří se chtějí naučit zpívat. Moc ráda tam chodím, protože si nejen s radostí zazpívám písničky mému srdci blízké, ale je tam vždycky i velká legrace. Dvakrát za rok pořádá Dana veřejné koncerty, které mají vždycky nádhernou atmosféru. Vánoční koncert už proběhl, ale v květnu/červnu 2017 můžete přijít na náš letní koncert.
 2. Mé oblíbené písničky (na zpěv i na poslech) jsou od Vlasty Redla a od Čechomoru.

 

Marcel Sufčák, Business Analyst, RC

 1. + 2) Na klavír hraji již od 6 let. Od r. 2012 jsem členem Pražského smíšeného sboru. Se sborem jsme koncertovali v několika evropských státech, ale také v Japonsku nebo v Číně.
 2. Aktuálně nejoblíbenější skladba je od Coldplay – Adventure of a Lifetime.

Sufcak3

 

Lenka Fialková, Supervisor, TAX

 1. Zpívám a amatérsky hraju na klavír, kytaru (v tábornickém oddíle s dětmi u ohně J) a učím se na tahací harmoniku.
 2. Ve sboru zpívám od r. 1987. V současnosti působím v Brixiho akademickém sboru, který vede Kamil Mandlík. Náš repertoár by se dal charakterizovat slovy „barvy 20. století“. Zpíváme pravidelně v Kafárně na kus řeči nebo v Jazz Docku. V roce 2015 jsme také vystupovali na charitativním a následně i vánočním koncertu Marie Rottrové. Zalíbili jsme se jí natolik, že jsme si v prosinci zahostovali na jejím koncertu v O2 areně. V příštím roce se chystáme pracovat na nějakých nahrávkách a také bychom rádi vydali knihu pro radost ke 30 letům působení.
 3. Oblíbených skladeb mám hodně. Mám-li vybrat z našeho repertoáru, tak Tučapského Pět postních motet z klasiky a z nevážné hudby Aurinkolalulu.

Chceš hrát taky v naší KPMG Band? :-)  Aktuálně hledáme nové kolegy - podívej na volné pozice

(Článek původně vyšel v interním magazínu Echo) 

Zpět na články

Mohlo by tě zajímat

Nestíháš číst? Dej nám svůj e-mail a ty nejzajímavější články ti pošleme rovnou do schránky!