Zpět na články
Risk Consulting

Jak jsem skloubil školu se stáží v KPMG

11. června 2017

Pokud patříš k těm odvážným a zodpovědným, kteří chtějí mít praxi ze světoznámé společnosti ještě při škole, jistě si kladeš otázku, zda jde pracovat ve velké čtyřce a zároveň studovat na vysoké. V KPMG jde všechno :-), čti dál a dozvíš se, jak jsem to zvládl já!

Všechno hlavně včas

Pokud nastoupíš do KPMG na pozici stážisty (částečný úvazek při škole), nemusíš se vůbec bát toho, že bys byl od ostatních kolegů nějakým způsoben tlačen k zanedbávání školy. Právě naopak. U této pozice se se studiem počítá, a také nejsi první ani poslední, kdo na této pozici v KPMG pracuje. Kolegové (i nadřízení) nemají problém s přizpůsobením se tvým časovým možnostem, škola je zkrátka přednější. Má to však jednu velmi důležitou podmínku. Všechno si musíš včas domluvit! Kolegové nemohou brát ohled na tvoje studium, pokud o něm nebudou vědět. Konkrétně to vypadá tak, že v momentě, kdy vím, jaký budu mít daný semestr rozvrh, si naplánuji, kdy budu v týdnu chodit do práce a kdy do školy, a hned o tom dám vědět svému nadřízenému a nejbližším kolegům, aby mohli dobře alokovat práci na mě a na ostatní. Stejné je to i ve zkouškovém období. Pokud mám např. obtížnou zkoušku nebo několik zkoušek v týdnu, není problém si domluvit studijní volno např. celý týden i více, ale musí to být včas nejlépe tak měsíc a více dopředu.

Konkrétní příklad

A abych nemluvil jen obecně, popíšu ti, jaký byl můj první semestr v KPMG. Studuji na VŠE a měl jsem zaregistrováno 32 kreditu (7 předmětů). Rozvrh jsem si naplánoval tak, abych byl vždy souvislé tři dny v práci a moc to nekouskoval, ale není to podmínka, můžeš do práce chodit i třeba jen na půl den. Na přednášky jsem nechodil, ale cvičení jsem stíhal všechny. Ve zkouškovém jsem měl reálně víc než 7 zkoušek, protože některé předměty měli ústní a písemnou část. 6 zkoušek jsem dal na první pokus a jednu na opravný. Považuji se spíše za flákače než pilného studenta, ale měl jsem i pár jedniček a času na přípravu bylo dost.

A bude mi to vlastně k něčemu?

A k čemu ti vlastně práce v KPMG při škole bude dobrá? Osobně si nejvíce vážím především možnosti seznámit se skutečně šikovnými lidmi. Věř mi, že v každém oddělení nalezneš několik skutečně špičkových odborníků, a to je pak radost takové lidi pozorovat při práci. A rozhodně zde uplatníš i znalosti ze školy. Například já jsem se jeden týden učil ve škole o účetním standardu IFRS 9 a další týden jsem pomáhal na zakázce, kde jsme klientovi připravovali rozdílovou analýzu s potenciálními dopady po zavedení právě tohoto standardu u nás v Čechách. Všechny věci pak pochopíš v širších souvislostech a hned se ti o tom lépe učí. A zmínka o KPMG v tvém CV rozhodně také není k zahození :-)!

Tak neváhej a mrkni na nabídku volných pozic u nás v KPMG např. ZDE!

Zpět na články

Mohlo by tě zajímat

Nestíháš číst? Dej nám svůj e-mail a ty nejzajímavější články ti pošleme rovnou do schránky!