Zpět na články
Audit obchodních a průmyslových společností

Co mě čeká v auditu za zakázky?

5. ledna 2017

Tuhle otázku si zaručeně položí každý, kdo uvažuje o práci v auditu. My v auditu obchodních a průmyslových společností máme škálu klientů opravdu rozmanitou. Nevěříš? Tak pokračuj ve čtení :-)

Každého nováčka nastupujícího do auditu, a vlastně i do KPMG obecně, zajímá jedna důležitá věc. A tou je (hned po zjištění kolik peněz mu vlastně bude na účet měsíčně chodit :D), na jakých zakázkách bude pracovat.

Elektronický diář odshora

Jelikož se zakázky plánují s dostatečným předstihem, dozvíš se většinu zakázek, na kterých budeš během sezóny pracovat, již na úvodním školení. Jakmile dostaneš pracovní počítač a přihlásíš se do tzv. Retainu, máš dokonalý přehled o tom, který den pracuješ na jaké zakázce, s kým a kde. Retain je tedy takový náš osobní elektronický diář. Má to jeden malý háček... Práci si tam neplánuješ sám, ale přiděluje ti ji „moc zeshora“ :-) Nicméně i takto předem nastavený plán se dost často mění a není vyjímkou, že se zakázky ruší nebo přesouvají na poslední chvíli.

A jaké zakázky tě tedy mohou potkat?

Je toho opravdu hodně! Od klasických real estatů, přes firmy prodávající luxusní kabelky, auta, autobusy, vyrábějící chemikálie, plastové lahve, stroje na výrobu cigaret, nemocniční postele, až po firmy prodávající všemožné druhy služeb. Práce u nás v auditu je hodně rozmanitá a určitě sedne lidem, kteří nechtějí vysedávat celý rok na stejné židli ve stejné kanceláři. A jako bonus nás klienti často berou i na prohlídku do výroby, kde si pak můžeme celý jejich „byznys“ omrknout na vlastní oči. Takže pokud máš pocit, že bys i ty chtěl/a něco takého zkusit, určitě nám o sobě dej vědět!

Zpět na články

Mohlo by tě zajímat

Nestíháš číst? Dej nám svůj e-mail a ty nejzajímavější články ti pošleme rovnou do schránky!